dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    AdamekKrak

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    3

    Domyślnie Waruki zabudowy , a rodzaj domu "drewnianego"

    Witam Serdecznie.
    Od początku kwietnia jestem szczęśliwym posiadaczem dwóch działek budowlanych z WZ.
    Planuje wybudowac dom drewniany.
    W zwiazku z tym iz jestem absolutnie swiezy w temacie dzialek budowlanych / budowy domu zaczne ten temat od zapytania:

    W warunkach zabudowy mam napisane:
    Szerokosc elewacji frontowej znajdujacej sie od strony frontu dzialki...
    Szerokosc elewacji frontowej wyznacza sie do 15m...

    Wysokosc gornej krawedzi elewacji frontowej , jej gzymsu lub attyki...
    Wysokosc
    gornej krawedzi elewacji frontowej do kalenicy wyznacza sie do 10m natomiast do okapu lub gzymsu pod okapem wyznaca sie do 5m...

    Moje pytanie : na jaki dom moge sobie zatem pozwolic?. Prosze o link do ew przykladu domu wg. takich wytycznych. Bede wdzieczy za info , napewno bede kontynuowal ten watek od momentu wybrania projektu domu do zakonczenia prac budowlanych .
    Pzdr
    Grzegorz
    Wesolych Swiat!

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zbyszek57
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    wioska budowlana
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    770

    Domyślnie

    masz napisane dosc jasno i wyraznie szerokosc DO 15 - czyli kazdy od 3 metrow do 15 max. Wysokosc domu w kalenicy czyli najwyzszy punkt staly na elewacji albo na dachu domu - max 10 metrow . to samo dotyczy wysokości sciany od ziemi do podbitki( mowiac skrotowo i obrazowo)
    Jest jakies kilka tysiecy projektow spelniajacych te wymagania. Ja bym sie raczej "martwil" tym czy z WZ masz zgode na dom drewniany, czy okrteslono rodzaj i kolor pokrycia dachowego i kąt nachylenia dachu. Ze o kolorze elewacji nie wspomne.... bo i takie potrafia byc dokladne "wytyczne"

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.236

    Domyślnie

    Cytat Napisał AdamekKrak Zobacz post

    Moje pytanie : na jaki dom moge sobie zatem pozwolic?. Prosze o link do ew przykladu domu wg. takich wytycznych.
    Kolego leniwy do kwadratu. Linków to musisz sam szukać albo do architekta zasuwac i zapałacić, doradzi.................. jak powiesz co chcesz.

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zbyszek57
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    wioska budowlana
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    770

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    AdamekKrak

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    3

    Domyślnie odp.

    Dzieki wielki za wskazówki .
    Wychodzi na to iż mogę sobie pozwolić na całkiem spory dom.
    Wczoraj w nocy trochę szperałem w internecie ,
    natrafiłem na bardzo ciekawy projekt.
    http://gotowe-projekty-domow.dom.pl/...a_szkielet.htm

    Prosze o info czy ktoś z was miał do czynienia z podobną bryłą domu szkieletowego , lub może podesłać doradzić w zakresie podobnego projektu.
    Bardzo mi zależy na tym aby Mój nowy dom nad garażem miał wykorzystaną przestrzeń w postaci Tarasu na dachu.
    pzdr
    Grzegorz

  6. #6

    Domyślnie

    taki taras w domu szkieletowym to pomyłka za 20 , 30 latek a morze i szybciej będzie problem z zaciekaniem, przeciekaniem a co za tym idzie gniciem szkieletu.

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    AdamekKrak

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    3

    Domyślnie Taras nad garażem

    Cytat Napisał maciej74 Zobacz post
    taki taras w domu szkieletowym to pomyłka za 20 , 30 latek a morze i szybciej będzie problem z zaciekaniem, przeciekaniem a co za tym idzie gniciem szkieletu.
    Wydajem mi sie ze w przypadku gdy zastosuje pełne warstwy izolacyjne oraz zamontujemy taras drewniany lekki na konstrukcji z legarow w wersji pływającej czyli bez wiercenia i kręcenia do podłoża to nie powinno być problemu, ponieważ dolne warstwy w ogóle nie zostaną naruszone.
    Oczywiście taras wykonalnym ze spadkiem około 3% wiec z odprowadzeniem wody nie powinno być problemu.
    Oczywiście zdaje sobie sprawę ze w przypadku domu murowanego nie byli by żadnego problemu, natomiast dom szkieletowy to dla mnie nowość wiec liczę na opinie osób doświadczonych .

    Co myślicie o tym pomyśle ?.

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zbyszek57
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    wioska budowlana
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    770

    Domyślnie

    dla mnie garaż w bryle domu, czy nawet doklejony do domu to pomyłka. Z wlasnego doświadczenia wiem, ze nie da sie wyeliminować zapachu spalin z domu, nawet jesli nie ma bezpośredniego przejścia pomiędzy garażem a domem. Dwa murowane i jedna szkieletowka - takie mam doświadczenia. Ty zrobisz jak uważasz. a co do przeciekania dachu czy raczej tarasu, zgadzam sie z Maciejem. No chyba ze dasz plytki ceramiczne na podwójnej folli wylewanej, do tego Sopro, i inne cuda. Ale ogolnie ja bym tego nie robil.

  9. #9

    Domyślnie

    Dawniej przy chałupie była stajnia.W stajni stał koń ,krowa .Teraz budujemy garaże .W garażu stoi samochód . Koń był środkiem lokomocji .Samochód jest środkiem lokomocji ! Dlaczego nie budować garażu w domu ? To taka swoista koegzystencja .Smród z konia czy z samochodu - co za różnica !

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    MareMarz

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    27
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    ..a chyba taka różnica,że smrodem od zwierząt się nie zatrujesz, natomiast tym od "koni mechanicznych" możesz...ale to wszystko zależy od tego kto co lubi ...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony