Cytat Napisał seaman Zobacz post
Tez mnie to zastanawia...w sumie nawet jak grunt nie jest dobrze utwardzony to powinno to wyjsc duzo wczesniej.
Zastanawia mnie jaka masz izlolacje i czy masz drenaz oraz jaki jest poziom wod gruntowych.
Właśnie 4 lata to długo zanim zaczęło opadać - może grunt opadł wcześniej ale posadzka "wisiała" w powietrzu i teraz zaczęłą siadać po brzegach? po drugim roku mieszkania zauważyłem że środek pokoju trochę (osiadł) - tzn. jak dziecko wysypało kulki to kulały się do środka pokoju, a nie zostawały gdzieś na brzegach ale było to na tyle mało że praktycznie niezauważalne . Cały przekrój podłogi to patrząc od dołu: Piasek ( ok 1m bo aż tyle było wybrane), chudziak, folia ( kilka warstw) cienka warstwa styropianu, układane rury do grzejników całość jeszcze obłożona ok 100mm steropianu do posadzek oczywiście, znów folia, ok 10cm betonu, folia,płyty tekturowe ( jakieś tam specjalne pod panele) i panele wreszcie

Najwięcej opadło ok 1,5cm - nie wiem czy powinieniem się obawiać o rury, bo przecież ich nie "zetnie" przy ścianie - rury są po pierwsze w izolacji ok 12mm ( miękka otulina) a póżniej leżą mniej więcej pośrodku warstwy steropianu ( 100mm) więc o to jak na razie się nie martwię.

Poziom wód gruntowych na tyle wysoki że nie można było wykonac podpiwniczenia, ale cały dom jest wyniesiony ponad naturalne położenie gruntu o ok 800mm czyli stan wód gruntowych nie powinien chyba wpływać. Dom stoi na wzniesieniu i brak jakichkolwiek śladów pęknięcia murów zewnętrznych czy działowych - czyli fundament nie został naruszony - tylko posadzka siada. Nie mam drenażu wokół fundamentów.

Moim zdaniem chyba właśnie ekipa zle ubiła piasek, albo wrzuciła też trochę ziemi? jak jezdziłem patrzeć był piasek, ale cholera ich wie... jak wszystko się uspokoi, to wyleję posadzkę samopoziomującą, tyle że zastanawiam się czy coś może się stać z izolacją podłogi? czy przy tak wysokim podniesieniu podłogi ponad grunt, i tyloma warstwami folii nie ma się czym przejmować?