dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19
  1. #1

    Domyślnie Przewiewy pod ociepleniem.

    Witam, prosze o opinię czy opisane objawy są normalne. Bo według mnie raczej nie. Dom postawiony w zeszłym roku z porotermu 30 i ocieplony styropianem. Przez gniazdka w ścianach zewnętrznych i podejścia do kaloryferów ewidentnie wieje zimno. Doradźcie czy mam ścigać wykonawcę.
    Pozdr.

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    adwalk

    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    341
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    Czy wieje zimno = wyczuwalny ruch powietrza?
    Jest to na pewno nieprawidłowe.
    Jeśli tak to ścigaj wykonawcę / poprawiaj sam.

  3. #3

    Domyślnie

    Raczej jest to ruch powietrza , bo nie trzeba dotykać ściany żeby poczuć zimno.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    wieje Ci ze ścian z porothermu?? A to ciekawe. Większości ludziom wieje z rigipsów. Z takim przypadkiem spotykam się po raz pierwszy.

    Oczywiście, że coś jest nie tak. Pewnie elektryk przebił się na wylot, albo zaprawa była tylko punktowo kładziona.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    FlashBack

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    2.167

    Domyślnie Re: Przewiewy pod ociepleniem.

    Cytat Napisał widmoboy
    Witam, prosze o opinię czy opisane objawy są normalne. Bo według mnie raczej nie. Dom postawiony w zeszłym roku z porotermu 30 i ocieplony styropianem. Przez gniazdka w ścianach zewnętrznych i podejścia do kaloryferów ewidentnie wieje zimno. Doradźcie czy mam ścigać wykonawcę.
    Pozdr.
    :O
    napisz cos jeszcze.

  6. #6

    Domyślnie

    Nie ma tam przypadkiem "peszli" przez,które dostaje się powietrze z innych pomieszczeń?

  7. #7

    Domyślnie

    Przecież piórowpust porotermu nie jest szczelny. W miejscu łączenia cegły jest puszka instalacyjna i tędy może się coś przedostawać. Sam już nie wiem jaką teorię do tego dopasować. Może dziwnie to brzmi ale tak jest. Dodam ,że cegły były starannie układane i proste. Nie jakiś 4 gatunek.
    Peszli itp nie ma.
    Zapytam inaczej, wiem że sposobów ocieplania jest kilka . Co wykonawca to , teoria. Jedni zostawiają szczelinę wentylacyjną a inni szczelnie otaczają każdy arkusz styropianu klejem.

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    FlashBack

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    2.167

    Domyślnie

    jezeli ocieplenie elewacji jest klejone jedynie na palcki (blad) to, calkiem prawdopodobne, ze moze podwiewac przy szczelnym pomieszczeniu. wlot moze byc od strony szczytowej ocieplenia.

  9. #9

    Domyślnie

    a ja sie z tym spotkałem wielokrotnie i to zawsze przy porotermie
    są dwie sprawe przez które tak sie dzieje
    pierwsza to pierwsza warstwa pustaków zazwyczaj jest wystawiona poza obryz stanu zero/fundamenty, wtedy jak sie schylisz zobaczysz że pustak (harmonijka wewnętrzna) jest widoczna z jakies 3-5cm i to właśnie tymi szczelinami powietrze dostaje sie do pustaków a że puszki zazwyczaj są tylko zaprawione po bokach , a z tyłu jest pustka to nimi wieje
    kolejny problem to niezaklejone ostatnie pustaki tuż pod dachem , tam też powietrze wpływa swobodnie

    ale zazwyczaj wina leży po stronie tej szczeliny na parterze

  10. #10

    Domyślnie

    a ja sie z tym spotkałem wielokrotnie i to zawsze przy porotermie
    są dwie sprawe przez które tak sie dzieje
    pierwsza to pierwsza warstwa pustaków zazwyczaj jest wystawiona poza obryz stanu zero/fundamenty, wtedy jak sie schylisz zobaczysz że pustak (harmonijka wewnętrzna) jest widoczna z jakies 3-5cm i to właśnie tymi szczelinami powietrze dostaje sie do pustaków a że puszki zazwyczaj są tylko zaprawione po bokach , a z tyłu jest pustka to nimi wieje ...
    Dokładnie tak jest w moim przypadku
    Co dalej proponujecie? Być może ,że ocieplenie też jest wykonane nieprawidłowo.

  11. #11

    Domyślnie

    sprawdź na zewnątrz czy masz zaklejony ten uskok cokół/ściana ,w 99% nie , bo wykonawcy to zazwyczaj olewają , bo inwestor po kolanach nie chodzi , po trawie sie nie turla , wiec nie zauważy
    jeśli nie to po prostu musisz to zakleić jakąś zaprawą, klejem ,
    gorsza sprawa jak elewacje i cokół masz już gotowe w tynku ,albo malowaną, bo przy tym klejeniu możesz co nieco ufifrać

  12. #12

    Domyślnie

    Nie zdążyliśmy z tynkiem. Jest klej + grunt.
    Zobaczę co da się zrobić.

  13. #13

    Domyślnie

    no to pół biedy , klejem do siatki pozaklejaj od dołu te szczeliny i powinno być ok, przeważnie to jest powód wiatrów w puszkach

  14. #14

    Domyślnie

    Dziękuję za podpowiedź.

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    tak tylko sobie myślę. Porotherm ma jakieś 25cm wysokości. Pierwsza warstwa pewnie kładziona na poziomie chudziaka. Na chudziak potem poszło około 10cm styro i jakieś 7cm wylewki. Tak więc z pierwszego pustaka wystaje tylko 8-10cm. Tak więc puszka jest zamontowana raczej w drugiej warstwie. Jeżeli liczyć na podwiewy to tej zaprawy między pierwszą a drugą warstwą musiałoby być trochę mało i to z przerwami....

  16. #16
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar irysy
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Nekla
    Posty
    459
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

    Domyślnie

    U mnie też wieje przez gniazdka, u mojego sąsiada też, u drugiego też. Ot taka uroda budowania z ceramiki poryzowanej. Przy okazji mamy zapewnioną mikro wentylację
    Ola i Sławek
    Dziennik budowy

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał irysy
    U mnie też wieje przez gniazdka, u mojego sąsiada też, u drugiego też. Ot taka uroda budowania z ceramiki poryzowanej. Przy okazji mamy zapewnioną mikro wentylację
    A to dziwne, bo u mnie z gniazdek nie wieje. Wieje tylko przy połączeniach pionowych p+w jeżeli nie było zbyt ściśle.

  18. #18
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar irysy
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Nekla
    Posty
    459
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

    Domyślnie

    Byłby problem gdyby wiatr wiejący z gniazdek przestawiał meble na środek pokoju , ale zefirek jaki tam sobie faluje jest jak dla mnie niezauważalny. Samo zjawisko zaobserwowałem dopiero przy montażu gniazdek i łączników...
    Ola i Sławek
    Dziennik budowy

  19. #19

    Domyślnie

    Czyli nie jest to wina źle zrobionego ocieplenia? Bo mam telefon w ręce do wykonawcy i ie wiem czy się wygłupiać i dzwoni.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony