dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28
  1. #21

    Domyślnie

    Wielkie dzięki
    iWCIA43

  2. #22
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar RAPczyn
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-188
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    2.171

    Domyślnie

    Niestety potrafi z niego pachnieć fiołkami.

  3. #23

    Domyślnie

    tak z takiego za kilkanaście złotych będzie pachnieć,
    w katalogach "znanych marek" widziałem po kilkaset złotych takie napowietrzaczo-klapki takie już nie będą pachnieć. Te tanie to z przeznaczeniem na dach są chyba. Pytałem sprzedawce jaka różnica to nikt nie umiał mi odpowiedzieć - tak się domyślam że w szczelności.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał Foczki
    tak z takiego za kilkanaście złotych będzie pachnieć,
    Ale nie jest to regułą - chyba, że jestem wyjątkowym szczęściarzem
    U mnie nie pachnie - mam jeden taki na rurze fi=50 w kotłowni.

    Ja tam bym spróbował z tanim - jeśli będzie źle, to dopiero bym szukał lepszego/droższego.
    GL-189 Olszewnica Stara
    Hobby: zwariowane pomysły, zawracanie głowy i takie tam różne...
    Zlot Forum 2009.06.27 Urzut: http://forum.muratordom.pl/spotkanie-forum,f138.htm

  5. #25
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wirecki

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    1.840
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Od komina do wyłazu dachowego jest u mnie ok. 1m. Kominek wentylacyjny wypadałoby wmontować między okno i komin. Okno to nie problem (pomieszczenie-graciarnia; wentylacja mechaniczna więc z reguły zamknięte) ale czy problemem nie jest bliska odległość i faktyczne przysłonięcie kominka wentylacyjnego przez szeroki komin?
    A może warto przesunąć kominek metr -dwa w stronę szczytu dachu?

    Czy może ktoś potwierdzić, że w łazience przy odległosci dwóch pionów kanalizacyjnych około 300-310 cm wystarczy jeden kominek wentylacyjny (w miejscu które jest bliżej szczytu dachu) ?

  6. #26

    Domyślnie

    u mnie rura fi 100 biegnie 3 m przez nieogrzewane poddasze, potem wpięta jest do kanału wentylacujnego (do niczego innego nie jest on uzywany) pod kątem prostym przez wykutą dziurę. potem nie ma już plastiku.

    kominiarz kazał to przerobić. twierdzi,że będzie się wykrapalać w tym kominie woda i cały "zarośnie" lodem.

    czy to prawda?

    czy nie wykropli się i zamarxnie wczesniej na odcinku tych 3 m na ogrzewanym strychu?

  7. #27
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wirecki

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    1.840
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    czy do kominka wentylacyjnego napowietrzającego kanalizację można podłaczyć okap z kuchnii?
    Gdyby tak zabezpieczyć się przed cofaniem powietrza.... okap to w końcu wentylator, wypchnie co ma wypchnąć a po wyłaczeniu zamyka przepływ powietrza w strone okapu...

    ???

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wirecki
    czy do kominka wentylacyjnego napowietrzającego kanalizację można podłaczyć okap z kuchnii?
    Gdyby tak zabezpieczyć się przed cofaniem powietrza.... okap to w końcu wentylator, wypchnie co ma wypchnąć a po wyłaczeniu zamyka przepływ powietrza w strone okapu...
    ???
    A czy wtedy ten okap (ktory generuje duze cisnienie - to w koncu czasem i kilkaset m3 / h) nie bedzie powodowal bulkania wody, przynajmniej w tych najblizszych mu syfonach ? W koncu nie wszystko pojdzie tylko w kominek ale tez wglab kanalizacji. Musialbys zastosowac jakis zawor zwrotny (klapowy?), a to sie juz mija z celem bo przeciez zatkasz dostep powietrza z kominka do kanalizy, co jest celem napowietrzania tego systemu
    pozdr.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony