dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    Guest

    Domyślnie

    Sporo słyszłem o tym, że jak się nie doprowadzi dodatkowo za pomocą rury o średnicy co najmniej 10 cm powietrza do spalania, będą problemy z rozpaleniem. OK. Z doprowadzeniem rury nie ma problemu, tylko gdzie ją podlączyć do kominka.
    Ogladałem różne wkłady kominkowe i jakoś nie mogę sobie wyobrazić gdzie podłączyć wylot tej ruru do wkładu kominkowego. Moze ktoś podpowie?

  2. #2

    Domyślnie

    Tej rury nie podłącza się do wkładu. Jej wylot ma się znaleźć pod wkładem wewnątrz obudowy kominka lub na zewnątrz-ale jak najbliżej,aby nie wytworzyć w pomieszczeniu strefy zimnego prądu.

  3. #3

    Domyślnie

    Najlepiej - z zależności skąd i którędy ma iśc kanał powietrza - doprowadzić go pod wkład, w okolicę "składziku" na drewno pod kominkiem: od podłogi lub ze ściany. Będą dwie pieczenie: powietrze do spalania i od razu dodatkowe dosuszanie drewna. I jedna ważna uwaga: na wylocie powietrza zamontuj kratkę koniecznie z zamykaną żaluzją - po co Ci dodatkowe wietrzenie jeśli nie palisz w kominku! Pozdrawiam.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Dzisiaj na Budmie facio powiedział mi, że mam położyć rurę setkę aż po ścianę na środku wlotu do komina. Potem on już sobie zrobi co trzeba.

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Bob

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    8

    Domyślnie

    Te rozwiązania, o których czytam to prowizorka. Powietrze powinno trafić celnie do komory spalania, inaczej bedzie się rozłazic pod kominkiem i będziesz miał nawiew do mieszkania. Niestety, nieliczne kominki maja takie rozwiązanie (np. niektóre Dovre). Pod komorą spalania przykreca się blaszany płaszcz z wyjściem na rurę fi 100. Tam wkłada się zwykła rurę kanalizacyjną, której drugi koniec wychodzi na zewnątrz, do piwnicy itp. Tajemnica dobrego palenia w kominku tkwi właśnie w doprowadzeniu powietrza z zewnątrz. Łatwo się rozpala i doskonale pali. Problemy ze spalaniem występują tylko wtedy, gdy sa silne wiatry. Pali się jak w piekle, a żaluzje na wylocie niewiele pomagaja.
    pzdr
    Bob

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    MABALA

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    4

    Domyślnie

    Moim zdaniem doprowadzenie dodatkowego powietrza jest potrzebne nie do spalania w kominku ale do zaopatrzenia DGP.Do spalania kominek powinien pobierać powietrze z pomieszczenia . Powstające podciśnienie powoduje zasysanie powietrza przez system dystrybucj ciepłego ppowietrza.Powietrze spalane jest już po cyklu cyrkulacyjnym i świetnie nadaje się do spalenia /CO2/.Zastosowałem takie rozwiązanie i jest OK.Jakość powietrza w domu jest super, pali się b.dobrze,nie dymi.Ważne jest tylko żeby zrobić czerpnię, z piwnicy lub podziemną, bo pobieranie powietrza o temp. -25C nie jest najlepszym rozwiązaniem...
    Piotrek

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Bob

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    8

    Domyślnie

    Mabala jesteś w "mylnym błędzie". W dobrze zrobionym kominku powietrze z zewnatrz wchodzi do paleniska i ucieka kominem. Nie ma nic wspolnego z powietrzem z DGB. Powietrze sluzace do spalania ma swoj obieg, a powietrze w mieszkaniu (to ogrzewane) swoj. Dzieki temu kominek nie zabiera Ci tlenu z pomieszczenia. Teoretycznie moglbys w ogole nie wentylowac pomieszczenia, a ogien palic sie bedzie jak tralala.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony