dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Co na pełne deskowanie dachu

    Prosze o poradę, cieśla mówi żeby na pełne deskowanie dachu pod dachówki ceramiczne(nachylenie dachu 25stopni,dom parterowy, bez poddasza użytkowego,poddasze będzie spełniało rolę strychu) dać papę wierzchniego krycia.
    W sklepach i w składach budowlanych twierdzą, że to przeżytek i nikt już tak nie robi, ze lepiej dać folie paroprzepuszczalną. Co o tym sądzicie?

  2. #2

    Domyślnie

    Oczywiście tylko papa ( może być wierzchniego krycia)

  3. #3

    Domyślnie

    j.w bez dwoch zdan

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pi0tr

    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    242
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie Re: Co na pełne deskowanie dachu

    Cytat Napisał zitka
    W sklepach i w składach budowlanych twierdzą, że to przeżytek i nikt już tak nie robi, ze lepiej dać folie paroprzepuszczalną. Co o tym sądzicie?
    Niech Ci pokarzą taki dach gdzieś niedaleko. Pełne deskowanie i folia. Nie jestem znawcą ale odkąd jestem tym zainteresowany takiego rozwiąznia na żywo nie widziałem.

  5. #5

    Domyślnie

    A ja radzę podkładówkę termozgrzewalną
    Bić papiakami w górnej (zgrzanej póżniej części)
    Pozdrawiam

  6. #6

    Domyślnie Re: Co na pełne deskowanie dachu

    Cytat Napisał pi0tr
    Cytat Napisał zitka
    W sklepach i w składach budowlanych twierdzą, że to przeżytek i nikt już tak nie robi, ze lepiej dać folie paroprzepuszczalną. Co o tym sądzicie?
    Niech Ci pokarzą taki dach gdzieś niedaleko. Pełne deskowanie i folia. Nie jestem znawcą ale odkąd jestem tym zainteresowany takiego rozwiąznia na żywo nie widziałem.
    Spójrz tu:

    [/url]http://www.doerken.de/bvf/pl/produkte/dach/steildach/produkte/foxx.php

  7. #7

    Domyślnie

    Zitka, twój cieśla ma rację. Na pełne deskowanie tylko papa. Sprawdzona i trwała metoda, zwłaszcza że technologia papy tez poszła do przodu. Skorpio, a czego sie spodziewałeś na stronie producenta foli Pozdrawiam

  8. #8

    Domyślnie

    PiOtr nie widział na żywo takiego rozwiązania. Zapraszam do siebie.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Va_ldi
    Zitka, twój cieśla ma rację. Na pełne deskowanie tylko papa. Sprawdzona i trwała metoda, zwłaszcza że technologia papy tez poszła do przodu.
    Papa, najpewniejsze i sprawdzone rozwiązanie, zwłaszcza, że masz już deski na dachu. Moja rada - wybierz lepszą, różnice w cenie nie są takie duże. Nawet jak przesunie ci się termin kładzenia dachówki to będziesz spać spokojnie, bo z dachem nic się nie stanie.

  10. #10

    Domyślnie

    zeby zobaczyc dach w pelnym deskowaniu pokryty folia, musze podejsc do okna .... mam takiego sasiada z 200 m ode mnie ....
    gosc jest budowlaniec, powazny inzynier w fachu wiec zakladam, ze wie co robi ....

    technologia papy poszła do przodu, ale i przeciez producenci membran nie pozostaja w tyle !

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony