dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie folia paroizolacyjna - dylemat

    wiem ze slepy w karty nie gra ale
    kupowalem ocieplenie do dachu deskowanego pokrytego papa, tzn welne i folie paroizolacyjna zakupu dokonywalem w necie
    z uwagi iz byl duzy wybor foli paroizolacyjnej przed zakupem wykonalem ropzmowe telefoniczna ze sklepem i za namowa sprzedawcy kupilem sobie
    COROTOP - ACTIVE CONTROL - FOLIA PAROIZOLACYJNA. tylko jakie bylo moje zdziwienie jak na stronie przeczytalem ze Aktywną paroizolację CorotopŽ Active Control należy stosować wyłącznie wraz z membraną wysokoparoprzepuszczalną
    i teraz moje pytanie czy mozna zastosowac przy pelnym deskowaniu dachu wiadomo ze bedzie szczelina czy tez zwrocic zamowic kuriera i spowrotem folie odeslac?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) BARD FORUM Avatar andre59
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    13.902
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Folia paroizolacyjna od strony pomieszczenia,
    od strony połaci dachowej będziesz miał szczelinę wentylacyjną z ujściem w kalenicy.
    Membrana wysokoparoprzepuszczalna do niczego nie jest Ci potrzebna.
    Jak Andre, Zosia-samosia, dom budował.
    Komentarze.
    punkt widzenia zależy od kąta patrzenia

  3. #3

    Domyślnie

    Dlaczego dachu? paroizolacja jest wskazana w każdej przegrodzie termicznej, o współczynnikiu powyżej 0.5W/m2 xK. Czy wilgoć w scianie jest mniej groźna niż w dachu?
    automatyka górą

  4. #4

    Domyślnie

    teraz ciekawostka
    skontaktowlem sie z z przedstawicielem handlowym firu Corotop i powiedzial mi w rozmowie telefonicznej iz jesli jest szczelina powietrzna przy pelnym deskowaniu dachu to jak najbardziej moze byc ta folia
    natomiast ze sklepu otrzymalem naste[ujaca wiadomosc
    "Folia ta nie nadaje sie do dachów, które są deskowane i pokryte papą."
    kto ma racje???

  5. #5

    Domyślnie

    czy mam klasc ta folie czy tez ja zwracac? bo juz zglupialem?

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) BARD FORUM Avatar andre59
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    13.902
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Przedstawiciel handlowy powiedział.
    Tylko nie zapomnij o otwarciu kalenicy.
    Jak Andre, Zosia-samosia, dom budował.
    Komentarze.
    punkt widzenia zależy od kąta patrzenia

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dzabij

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Skąd
    Henryków Urocze gm. Piaseczno
    Posty
    2.194

    Domyślnie

    Podepnę się pod ten wątek z następującym pytaniem, ale najpierw opis sytuacji - buduję dom z poddaszem użytkowym, nad poddaszem będzie jeszcze stryszek (między kalenicą a jętkami jest trochę miejsca). Planuję że ocieplenie będzie na całej długości krokwi, tj. od murłaty do kalenicy (niektórzy ocielają tylko od murłaty do jętek). Pytanie jest następujące, czy folię paroizolacyjną należy również zastosować na strychu, tj. między jętkami a kalenicą ?

    Strych będzie używany sporadycznie do trzymania tam gratów, nie będzie wykończony płytą GK.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Wchodząc nas ten stryszek będziesz się ocierał o wełnę a jej cząstki będą dostawały się do wnętra np poprzez schody strychowe. Radzę zastosować. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał amrrowke
    czy mam klasc ta folie czy tez ja zwracac? bo juz zglupialem?
    Osobiście jestem zdecydowanym przeciwnikiem stosowania folii tzw. aktywnej, która coś przepuszcza gdyż nie jest ona paroizolacją! Przegroda budowlana nie jest kanałem wentylacyjnym do wentylowania pomieszczeń! Każda ilość wilgoci w izolacji cieplnej pogarsza jej izolacyjność. Oczywiście nie ma możliwości wykonania idealnie paroizolacji. Świadome wpuszczanie pary wodnej i to praktycznie w niekontrolowanych ilościach to nieporozumienie. Radzę zastosować folię paroizolacyjną o współczynniku Sd minimum 150. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony