dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 38 z 38
  1. #21

    Domyślnie

    A może jakieś kolumny???

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Dziękuję wszystkim za owocny udział w dyskusji, pomysł Andrzeja jest faktycznie najlepszy, jeżeli nie znajdę gniazda z prawdziwego zdarzenia. Dzieci mam już spore /6 i 10 lat/ palców do kontaktów nie wtykają ani też za wystajace kable nie szarpią a na dzieci "gościnne" porobilismy zabezpieczenia /jak wsadzą do kontaktu gwoździa natychmiast wyskakuja bezpieczniki/ Pozdrawiam serdecznie Majka

  3. #23
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ewa

    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    958
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    47

    Domyślnie

    Majka ja chcę miec podobnie w salonie. Oprócz lampy również kolumny. Dobija mnie ilość kabli plączących się po domu.
    Ja wymyśliłam w ten sposób, żeby w podłodze zrobić otwór i tam wsadzić gniazdko (zebezpieczone klapką jak takie na zewnątrz).
    Tylko musi być na tyle nisko, żeby można było włożyć zaślepkę kiedy gniazdko nie będzie używane (u nas będą deski na legarach więc nie powinno być problemu). Szczegółów jeszcze nie dopracowałam i chyba zostawię to Sebastianowi który zajmie się wykonaniem

  4. #24
    Guest

    Domyślnie

    Ja bym z eksperymentowaniem z elektryką, w szczególności podłogową, bardzo uważał. Majka - pomyślałaś w ogóle, co się stanie, jak będziesz podłogę z takim gniazdkiem myć?! Włosy dęba stają - dosłownie i w przenośni

    Przyłącze "na stałe" też nie wydaje się najlepszym rozwiązaniem. Lampa zawsze może zostać niechcący przesunięta w wyniku czego połączenie w kostce może nie wytrzymać naprężenia i się rozsypać i co najmniej zwarcie gotowe.

    Jeśli już w coś takiego się bawić to tylko z osprzętem przenaczonym specjalnie do tego celu. Ma coś takiego firma Polo (www.polo.com.pl), szukaj: Nasza oferta --> gniazdka specjalistyczne.

  5. #25

    Domyślnie

    To byłem ja ale ten serwer mnie ciągle wylogowuje...

  6. #26

    Domyślnie

    Mnie też, ale Ciebie pewno częściej, bo jesteś Kwadrat! Przejrzałam c.d. dyskusji i chyba nie miałabym odwagi umieszczać prądu w domu w podłodze. Jak sobie wyobrażę, ile może być sytuacji potencjalnie zagrażających porażeniem czy w najlepszym wypadku chociażby zwrciem, to ciarki mnie przechodzą. Naprawdę można zrobić punktowe, regulowane oświetlenie ścienne. Obecnie jest tyle możliwości i rozwiązań, ale decyzja nie do mnie należy, więc kończę.

  7. #27
    Guest

    Domyślnie

    Droga Majko ....
    Ja juz mialem podobny problem z tym ze musialem miec 4 gniazda w czterech miejscach w podłodze .... zamowilem u znajomego slusarza puszke do montazu gniazd z blachy stalowej, pomalowalem na kolor wnetrze hamerite srebrny mlotkowy a na wierzch dalem wykladzine w jednym miejscu a w drugim terakote i wykonczylem malymi kątownikami aluminiowymi ktore nie przeszkadzja ... wnetrze jest zagospodarowane przy pomocy plyty ze spienionego pcv z wycietymi otworami na gniazda. wierzch musi miec oczywiscie male naciecie na przewody wzorowane na puszkach do podlog technicznych .... glebokosc puszki musisz dobrac wzgledem rodzaju gniazd i rodzaju wtyczek ktorych bedziesz uzywac KOSZT MOICH PUSZEK wyniosl okolo 65 zl za sztuke - bez gniazd oczywiscie bo te sa w roznych cenach ...

    pozdrawiam
    Adam
    adam@[email protected]



  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Chciałabym wszystkich zainteresowanych /na TAK i na NIE/ zawiadomić, że kupiłam odpowiedni kontakt. Jest z bardzo twardego plastiku, będzie połączony szczelnie z gniazdem, nie będzie wystawał / nieuzywany/ z podłogi. Kosztował 15zł, do tego dokleimy gniazdo. Pozdr. Majka

  9. #29

    Domyślnie

    On 2002-06-21 13:09, Majka wrote:
    Chciałabym wszystkich zainteresowanych /na TAK i na NIE/ zawiadomić, że kupiłam odpowiedni kontakt. Jest z bardzo twardego plastiku, będzie połączony szczelnie z gniazdem, nie będzie wystawał / nieuzywany/ z podłogi. Kosztował 15zł, do tego dokleimy gniazdo. Pozdr. Majka
    Prosimy o namiary na firmę i sklep. Oraz o informację ile razy dziennie potykasz się o to gniazdko
    A może użyjesz lampy na naftę (bezprzewodowa), która jest bardziej nastrojowa

    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: Rafter dnia 2002-06-21 22:18 ]</font>

  10. #30

    Domyślnie

    Może raczej na olej. Produkuje takie Louis Poulsen (górna półka jakości i cen)do domów i restauracji. Model Petronella.

  11. #31
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Ha,ha dowcipnicy. Namiar na sklep: Sklep elektryczny w Krzeszowicach, projekt wykonania - Majka, wykonanie techniczne - Tomek inż. elektryk /z uprawnieniami/. Potykać się nie będziemy, ponieważ;
    1. Kontakt nie wystaje z podlogi
    2. Jest umiejscowiony pod sofą, ktora ma stać naprzeciwko kominka.

    Pamietajcie, budujecie dom dla siebie i ma on być wygodny dla Was. Pozdr. Majka

  12. #32

    Domyślnie

    Majeczko, mimo, że jestem prawie na nie (ale to ze strachu jeno!) to gratuluję determinacji i podziwiam!!! Opatentować, sprzedawać z dużym zyskiem i kupić złośliwcom tę Petronellę.
    Pozdrowionka

  13. #33

    Domyślnie

    Sam sobie kupię coś Petronellopodobnego (oryginał ~1000 zł), bo to i na taras można wynieść, i jak prądu zabraknie to się przyda. A swoja drogą gratuluję determinacji i wytrwałości w poszukiwaniach. Chapeau bas messieurs!

  14. #34

    Domyślnie

    Luśka radzi: opatentować.
    Kupuję.

  15. #35

    Domyślnie

    Majka, może wyślij to do Muratora, był kiedys taki dział, gdzie pokazywali pomysły czytelników. Chętnie to zobaczę.

  16. #36
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Nic z tego. Moje pomysły zdradzam tylko przyjaciołom. Po za tym nie chciałabym zostać okrzyknięta "pomysłowym Dobromirem"

  17. #37
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    dobrzykowice

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    2.955

    Domyślnie

    tak sobie Was podczytuję i zastanawiam się czy nie zapodać Wam nowego wątku pt. "problem z gniazdkiem w suficie - pomóżcie"
    Ciekawe jakie pojawiłyby się pomysły i patenty

  18. #38

    Domyślnie

    Dobrze że gniazdko można zasłonić,bo słonia zagniazdkowac to raczej się nie da.Mario

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony