dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    Guest

    Domyślnie

    Czy prawo budowlane zezwala na zalewanie ław fundamentowych na gruncie który jest ziemią nasypową ,czarnoziemem.Czy jest to zabronione i niezgodne z prawem bądz normami technicznymi?

  2. #2

    Domyślnie

    Wiesz co , zgłupiałam, to jest tak oczywiste dla każdego budowlańca, że aż nie pamiętam, gdzie to jest zapisane
    Czarnoziem czy też humus nie jest gruntem w pojęciu budowlanym, a więc nie ma mowy o posadawianiu na nim czegokolwiek...

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    woland

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    5

    Domyślnie

    a na mojej budowie wykonawca wylał ławy na ziemie nasypową i ani inspektor nadzoru ani projektant nie mówiac już o wykonawcy nie zwrócili na to uwagi.to ja nie znajacy sie na budownictwie to wydedukowałem i zakwestiomowałem im takie wykonanie .teraz mam problem bo wszyscy trzej fachowcy są winni.początek budowy a już mam dośc!

  4. #4

    Domyślnie

    Bezpośrednio winien jest kierownik budowy.
    A co właściwie rozumiesz przez "ziemię nasypową", też ziemię uprawną ?

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    woland

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    5

    Domyślnie

    po rozmowie z miejsccowym robotnikiem zostałem poinformowany że takie grunty sa bardzo ruchome.jest to grunt nasypowy po starej cegielni.jest to dom w zabudowie szeregowej,jeden sąsiad który jest geologiem poinformował mnie iz on wybrał 2,5 metra takiego gruntu nasypowego i zrobił tzw podsypkę.a u mnie inspektor oraz projektant oraz wykonawca sprawą się nie przejeli i mnie nmie poinformowali o tym problemie.teraz ja wstrzymałem budowe i zrobił sie kocioł.

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    woland

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    5

    Domyślnie

    kto jest najbardziej winny,w projekcie nie było nic napisane na temat gruntu,a do tego projektant zezwolił na zalanie zbrojenia.teraz nie wiem kogo mam obciążyć kosztami rozbiórki ,bowiem geolodzy stwierdzili iż to jest najbardziej racjonalne wyjście z sytuacji

  7. #7

    Domyślnie

    Zrób badania geotechniczne, kosztuje to kilka setek, będziesz wiedział czy można tam posadowić budynek, no i będziesz miał podkładkę do ewentualnych roszczeń...
    Aha, i zażądaj wpisu do dziennika budowy o powodzie wstrzymania robót i zażądaj potwierdzenia podpisem od wszystkich...

    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: Alanta dnia 2002-05-15 14:44 ]</font>

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    woland

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    5

    Domyślnie

    dzięki Alanta
    nasmieszniejsze jest to iż to ja dochodze i odkrywam te wszystkie nieprawidłowosci,a przecież inspektor, projektant i wykonawca to ludzie związani z budownictwem to powinno byc dla nich oczywiste i powinni to od razu zauwazyć.a żeby było śmieszniej to inspektor w urzędzie podpisał sie jako kierownik budowy a u mnie w dzienniku jako inspektor nadzoru. cyrk

  9. #9

    Domyślnie

    Juz za sam ten wpis może nieźle beknąć. Nie wolno pełnić tych funkcji jednocześnie, to niezgodne z Prawem Budowlanym. Najlepiej go zwolnij, bo jeszcze bardziej narozrabia.

  10. #10
    Guest

    Domyślnie

    to jest typowa sprawa dla prokuratora. Wystarczy zglosic zaistniałe zdarzenie wWojewódzkim Nadzorze Budowlanym. Wystarczy - polecą głowy! i uprawnienia!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony