dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Kuchnia-jaka podłoga i ściany?Może coś jeszcze zmienić?

    To moja wizualizacja kuchni. Doradźcie jaka podłoga i sciany będa poasowały. Kuchnia jest łączona z salonem, w którym ściany będą w odcieniu pomarańczu.

    A może cos jeszcze można w tej kuchni poprawić?

    [/img][img]

    [/img][img]

    [/img][img][/img]

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar dorbie
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    4.018
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    341

    Domyślnie

    Wiesz, ja bym zrobila podwieszana mikrowele pod ta szafka pod ktora stoi, nawet w takiej polce otwartej. Bedziesz mila blatu wiecej i dla mnie bardziej pasuje

  3. #3

    Domyślnie

    zrobiłabym lodówkę w zabudowie - moim zdaniem wolnostojąca źle tu wygląda

    ściany mogą być jasne, a kawałek nad szafkami i w okolicach okapu dałabym płytki - widziałam takie śliczne podłużne intensywnie pomarańczowe włoskiej firmy Imola - w połączeniu z białą ścianą i szafkami, które proponujesz wyglądałoby super


    o czymś takim myślałam - w rzeczywistością są śliczne i bardzo błyszczące

    a to inne płytki z tej serii:

  4. #4

    Domyślnie

    dlaczego płyta i okap są w rogu???
    Chyba bedzie ciięzko zamontowac okap w rogu, ale jak juz komuś sie to uda to - chyba niewygodne rozwiązanie i dla gotujacego potrawy i dla osoby , która w przyszłości bedzie malować ściany za okapem, zawsze bedzie tam trójkatna szpara, w rogu jak tam sie dostać , zdemontować okap??

    Nad tym proponowałabym sie zastanowić.

    Pozdrawiam,
    KasiaR

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał dorbie
    Wiesz, ja bym zrobila podwieszana mikrowele pod ta szafka pod ktora stoi, nawet w takiej polce otwartej. Bedziesz mila blatu wiecej i dla mnie bardziej pasuje
    Rzecz w tym, ze zrezygnowałam z mikrofalówki w zabudowie zeby była nisko. Moja 4-letnia córka często sobie cos podgrzewa i tak będzie dla jej bezpieczeństwa...

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasiaR
    dlaczego płyta i okap są w rogu???
    Chyba bedzie ciięzko zamontowac okap w rogu, ale jak juz komuś sie to uda to - chyba niewygodne rozwiązanie i dla gotujacego potrawy i dla osoby , która w przyszłości bedzie malować ściany za okapem, zawsze bedzie tam trójkatna szpara, w rogu jak tam sie dostać , zdemontować okap??

    Nad tym proponowałabym sie zastanowić.

    Pozdrawiam,
    KasiaR
    Dla płyty i okapu nie znalazłam nigdzie indziej miejsca Wcześniej planowałam półwysep, ale zrezygnowałam z tego pomysłu z różnych względów. Więc pozostał tylko róg. Co do wygody, próbowałam takiego rozwiązania u znajomych i nie było to dla mnie niewygodne A co do szpary, to jej nie będzie, okap bedzie obudowany od strony ścian.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar wiolasz
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    15.211
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    460

    Domyślnie

    Przyznam sie, że ta opinia tez wg mnie jest przeważająca

    Mnie się wydaje, że piekarnik obok lodówki nie jest najszczęśliwszym rozwiązaniem... a jeszcze z drugiej strony mikrofalówka... takie nagrzewanie z obu stron tej lodówki chyba może nie wyjść jej na zdrowie...
    Ja bym zrobiła płytę na tej stronie przy stole i nad tym okap. A w dole piekarnik może? bo w rogu to tak jakoś dziwnie niepraktycznie wg mnie. Czasem przy gotowaniu mogą stać dwie osoby więc ciasno.
    No chyba że takiej sytuacji nie będzie.

    A w miejscu piekarnika dać lodówkę.

  8. #8

    Domyślnie

    mikrofalówkę docelowo dałabym do zabudowy w słupku razem z piekarnikiem.Rozumiem, że chcesz,aby córka miała łatwy dostęp, ale córka dorośnie i do tej zabudowanej ,zostawiłabym więc sobie miejsce tylko narazie na nią w tej szafce ( możesz na ten czas mieć tam drzwiczki) i gdy córka dorośnie zamontujesz sobie ją w tej szafce.
    Zlikwidowałabym szafkę wiszącą nad mikrofalówką.Chyba,że przeniesiesz jednak płytę,wtedy ewntualnie powtórzyłabym taką samą wiszącą po drugiej stronie okna
    Lodówka niezabudowana mnie akurat odpowiada, zwłaszcza,że wtedy jest większa
    Przemyślałabym jeszcze raz umiejscowienie płyty. Rzeczywiście z powodu okien dużego wyboru nie masz, ale tak jak już przede mną napisano na ciągu szafek na przeciwko lodówki z okapem wyspowym wyglądałoby super.Już prędzej zlew dałabym w rogu (zwlaszcza,że masz zmywarkę)
    Oprócz względów estetycznych, według mnie poprawiłaby się funkcjonalność. Główny blat roboczy, na którym najwięcej i najwygodniej się pracuje, to blat między płytą a zlewem.W układzie,który pokazujesz jest on bardzo mały, zwłaszcza na tak dużą kuchnię.Optymalna wielkość blatu pomiędzy nimi to 100-120 cm


    Doradźcie jaka podłoga i sciany będa poasowały.
    Dodałabym tu jeszcze blaty i starałabym się,żeby to był jeden kolor
    Zdecydowanie jasny: ecru, waniliowy,kremowy,bladożółty

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał wiolasz
    Przyznam sie, że ta opinia tez wg mnie jest przeważająca

    Mnie się wydaje, że piekarnik obok lodówki nie jest najszczęśliwszym rozwiązaniem... a jeszcze z drugiej strony mikrofalówka... takie nagrzewanie z obu stron tej lodówki chyba może nie wyjść jej na zdrowie...
    Z tego co się dowaidywałam, nie stanowi to juz problemu.

    Ja bym zrobiła płytę na tej stronie przy stole i nad tym okap. A w dole piekarnik może? bo w rogu to tak jakoś dziwnie niepraktycznie wg mnie. Czasem przy gotowaniu mogą stać dwie osoby więc ciasno.
    No chyba że takiej sytuacji nie będzie.

    A w miejscu piekarnika dać lodówkę.
    U nas nie ma sytuacji, ze dwie osoby gotują

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony