dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    Guest

    Domyślnie schody trojbiegowe z dwoma spocznikami - prosze o zdjecia

    Witam
    Moze ktos ma w swoim domu schody trojbiegowe z dwoma spocznikami? Czy są ładne? Wygodne? Czy zajmują dużo miejsca?
    nigdy takich nie widziałam i trudno mi sobie je wyobrazić.
    W projekcie Alabaster
    http://www.krajobrazy.com.pl/index.p...BASTER#nowhere
    są zabiegowe, których nie chcemy. Jak je zmienić? Architekt proponuje trojbiegowek ale to powoduje koniecznośc powiekszenia calego domu, a wolałabym go jeszcze chociaż trochę zmniejszyć, a nie powiększac.
    A może mnie przekonacie, że warto zrobić własnie te trojbiegowe?
    prosze o zdjęcia i wszystkie opinie

  2. #2

    Domyślnie

    a dlaczego nie chcesz schodów zabiegowych?
    schody ze spocznikami zajmują przynajmniej o 1,5 -2 m2 powierzchni więcej, prześlij wymiary , jakieś zdjęcia to coś spróbujemy zaprojektować
    pozdrawiam
    a może u mnie na stronie coś znajdziesz
    www.weger.pl

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Żelka
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    16.874

    Domyślnie

    Mario 345, piekne te Twoje schody...
    Justa, pewnie juz zdecydowales, ale takie schody jak masz w projekcie, zrobione tak jak Mario ma na swojej stronie, byly by bardzo ladna ozdoba tego salonu...Takie z tym polokraglym zakretem...
    Tak tylko pisze .., bo mi sie podoba Wasz projekt.., ale Wam życze abyscie znalazly tego co szukacie i co Wam sie podoba...
    Może tutaj cos bedzie
    http://www.rintal.com/pl/
    http://www.rintal.pl/

  4. #4

  5. #5
    Guest

    Domyślnie

    PIĘKNE DZIĘKI!
    Jakoś tak schematycznie przyjęłam, że zabiegowe, to są tylko takie jak u mnie w obecnym domu. A są wąskie i niewygodne, więc założyłam, że wszystkie zabiegowe są niewygodne. Teraz widzę, ze można je bardzo różnie wykonać, z różnym ,,rozstawem' stopni, szerokościa stopnia w najwęższym miejscu, więc zabiegowe mogą byc i ładne i wygodne.
    Więc chyba zostanę przy zabiegowych, tylko trzeba je poszerzyć, żeby były wygodniejsze.
    Mam pytanie - czy w momencie projektowania trzeba już wiedzieć, jakie schody (dokładnie) będą, czy można zostawić tylko miejsce, a później dopiąć szczegóły?
    Mario345 - czy uważasz, że w alabastrze zostawiono wystarczająco dużo miejsca, zeby te schody były wygodne? Czy jednak zwiększyłbys miejsce na schody?
    Znowu się przekonałam, ze jestem wzrokowcem. nie umiem sobie wyobrazic, co rysuje mi architekt, chocby nie wiem ile gadał. A zdjecia, to są zdjęcia!
    Niestety moj architekt tylko rysuje na desce, nie uzywa komputera i stąd te problemy.
    Ciekawa jestem, czy wszyscy, ktorzy wprowadzają zmianyw projektach,, maja takie problemy jak ja? A ci, co robią indywidualne od początku, bez zadnego wzoru........... chyba duzo niespodzianek jest na finiszu!
    pozdr

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!MISS FORUM MURATORA 2005NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tola
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    16.259

    Domyślnie

    Takie schody trójbiegowe mam u siebie. Są bardzo wygodne. Jestem z nich zadowolona.


  7. #7

    Domyślnie

    witam
    co prawda na stronie z projektem alabaster nie ma wymiarów wewnętrznych , ale sądząc po proporcjach obrysu domu i wnętrza myślę, że miejsca będzie dość dużo na schody. (szerokość biegu około 1m)
    Schody można zaprojektować do istniejącego już otworu w stropie, jednak i ten otwór musiał powstać na jakiejś podstawie, dlatego też lepiej rozrysować całe wnętrza łącznie ze schodami (umeblować wirtualnie), aby nie okazało się np ,że mamy wąski ciąg komunikacyjny lub schody wchodzą w drzwi
    pozdrawiam

  8. #8
    Guest

    Domyślnie

    niestety schody maja szer. 80 cm, a dl. ok. 230 wiec boję się ze beda niewygodne. Mozna je poszerzyc w prawo w strone pokoju (w str. salonu nie mozna).
    pozdr

  9. #9
    Guest

    Domyślnie

    ponawiam prosbe - pomóżcie! Czy te schody są do zaakceptowania? Może ktoś ma takie (tzn. o takich wymiarach)?
    Niby można je poprawić, ale wtedy pokoj robi się strasznie mały i wąski.
    Co radzicie?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony