dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Kontener morski 20DC na czas budowy mojego domu.

    Dzień dobry. Chciałbym postawić na działce kontener morski 6 metrowy, na potrzeby budowy właśnie domu, aby mieć na materiał, czy jakieś tam graty. Pozwolenie na budowę już mam. Nie wiem właśnie jak do końca to jest, bo już się pogubiłem. W internecie czytam artykuły, że taki kontener mogę postawić bez zgłoszenia i bez pozwolenia na potrzeby inwestycji, a po odbiorach muszę usunąć go z działki. Z kolei w innych artykułach, czy np. na stronach firm, które zajmują się sprzedażą tych kontenerów napisane jest, że taki kontener mogę postawić tylko na zgłoszenie na 180dni, po czym muszę go przestawić w inne miejsce, lub na pozwolenie na budowę i nie bardzo mi ta opcja pasuje, bo przestawiać taki kontener co pół roku też mi się nie widzi. Dzwoniłem też do starostwa w Strzelinie i pan powiedział mi, że mogę postawić taki kontener bez żadnych formalności na potrzeby budowy domu i zastanawiam się, czy Starostwo nie wprowadza mnie w błąd. Przyznam mam mętlik w głowie już, nie wiem kogo się słuchać i jak to w końcu jest. Znalazłem też artykuł z prawem budowlanym i na moje rozumowanie chociaż z prawa jestem kiepski, rozumiem, że mogę postawić wynika to z ART. 29 Pr.Bud. i jest zapis:

    2. Nie wymaga decyzji o pozwoleniu na budowę oraz zgłoszenia, o którym mowa w art. 30 obowiązek zgłoszenia budowy i robót budowlanych, budowa:

    Podpunkt 21) obiektów przeznaczonych do czasowego użytkowania w trakcie realizacji robót budowlanych, położonych na terenie budowy, oraz ustawianie barakowozów używanych przy wykonywaniu robót budowlanych, badaniach geologicznych i pomiarach geodezyjnych;

    Czy Ktoś mógłby pomóc rozwiązać tą sprawę? Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Audirs4 ; 19-04-2024 o 18:15

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony