Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
U mnie będzie może ze 20 m w najdalszym zakątku domu. Chcę wszystko puścić na cat6 bez ekranu. Co złego może się stać?
Chyba nic

Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
Nie rozumiem, co jest bezużyteczne? topjob? Dlatego pokazałem rozdzielnicę z kanałem dostawionym obok, w tym kanale można dać te wago i dalej prosto w bok. Nie trzeba wtedy w ogóle wchodzić kablami instalacyjnymi do bloku głównego rozdzielnicy.

No wejścia binarne w rozdzielnicy, topjob w kanale obok.

W sumie to się pogubiłem co chcesz powiedzieć
kupowanie tych dodatkowych topjob i trzymanie tego w rozdzielnicy
Napoczątku uważałem, że chcę mieć wszystko w głównej rozdziałce. ładnie i estetycznie. Łatwo do modyfikacji i w ogóle schludnie.
Okazało się, że najbardziej przyszłościowe są rozdzielnice małe w newralgicznych częsciach działki Rozbudowa jest najlepsza i ogólnie możliwa bez większych ograniczeń. Mimo wszystko poza magistralą może skrętka też się przydać. Jakieś switch czy coś. W zależności od tego do co by trzeba było.

U mnie okazało się, że sterownik oczyszczalni ma miejsce na skrętkę. Jeszcze go nie integrowałem, bo producent nie wie, że można było... więc nie wiadomo co z tego wyjdzie.
Ogólnie mam mannie posiadania całego domu w 1 apce.
Dlatego potrzebny jest
- dom podstawowy (możesz użyć co tam chcesz, od zwykłych smart gniazdek po plc, knx i loxone etc.itp)
- modbus rs485 (dodatkowa magistrala) Co poradzisz, musi być. Zwykle działa na CAT6. Ale... wole kabel KNX. Lub modbus tcp ip.
tutaj skrętki do odpowiednich sprzetów.
Więc część gwiazdy potrzebna, ale do szafki rack ze sprzetem sieciowym



Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
Szybko i łatwy serwis wyklucza się z rozproszonym instalowaniem elektroniki w puszkach pod włącznikami. Trzeba włazić do pomieszczenia, w którym moze akurat sobie ktoś nie życzy gości. W rozdzielnicy masz wszystko jak na talerzu, nikomu nie przeszkadzasz, nie brudzisz, nie rozkręcasz puszek, masz napięcie pod kontrolą... Ja nie wiem po co po całym domu instalować "pastylki", skoro można tego nie robić. Wystarczy przewidzieć większą szafę z blachy tam, gdzie ona nikomu nie przeszkadza.
Też tak chciałem