Dzień dobry wszystkim,
z góry zakładam niewielkie szanse na powodzenie ale kto pyta nie błądzi

W ubiegłym roku zakupiłem działkę pod budowę domu jednorodzinnego. Po wykonaniu badań geotechnicznych okazało się, że na głębokości około 1 m znajdują się wody gruntowe i grunt ekspansywny. I gdyby tutaj zakończyć to nie byłoby tematu bo "kupiłem na takim terenie". Jednak podczas badań okazało się, że warstwa wierczchnia (od 0 do 1 m głębokości) została nawieziona, co zostało potwierdzone przez geologa wykonującego badania. Znaleziono fragmenty cegieł i inne elementy potwierdzające to. Odnalazłem zdjęcia satelitarne na których widać, że grunt ten został nawieziony/wymieniony. W tym okresie właścicielem działki był sprzedający od którego ja zakupiłem wspomnianą działkę. Sprzedający ukrył warstwy nienośne pod 1 m nawiezionego gruntu i zataił to przy sprzedaży. Jako dowody mam jedynie wspomniane zdjęcia satelitarne oraz badania geotechniczne.

Jaka jest szansa na odstąpenie od umowy z wyżej wymienionego powodu? Domyślam się, że konieczna byłaby droga sądowa ale jeżeli szansa jest równa 0 to nawet nie będę zaczynał...

Z góry dziękuję i pozdrawiam