dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 21

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Uciążliwy szum-cug powietrza wentylacji mechanicznej

    Witam wszystkich,

    Jestem posiadaczem mieszkania na 3 piętrze (najwyższa kondygnacja), blok z 2016 roku. Od kilku lat borykam się z hałasem wentylacji mechanicznej. Jest to hałas szumu/cugu powietrza jaki obecnie mam w pokoju z kuchnią. Wcześniej taki hałas był też w łazience. Wielokrotnie zgłaszałem problem do zarządcy, a ten dalej do ekipy od wentylacji. Przychodzili i obniżali prędkość pracy wentylatora. I tak zabawa trwa już kilka lat. Obecnie wentylacja w łazience jest niesłyszalna, pewnie dlatego, że obniżyli wyraźnie nastawy prędkości pracy wentylatora. Ciąg jest minimalny, ale jest. Z kolei w kuchni ciąg jest o wiele większy, ale jest i ten cholerny hałas cugu. Były okresy gdzie musiałem zamykać drzwi od kuchni jak szedłem spać do pokoju obok, by nie słyszeć tego szumu. Spece od wentylacji twierdzą, że wentylator pracuje prawidłowo, bo sprawdzali na dachu, ale w domu się już nie pojawili by posłuchać tego hałasu. Twierdzą też, że nie mogą zmniejszyć prędkości wentylatora, bo może się sam wyłączyć. To w łazience może chodzić cicho a w kuchni już nie?Mam wrażenie, że traktują mnie i problem niepoważnie. Kiedyś byli w domu i mierzyli anemometrem, wyszło im jakieś 52 ale nie wiem jakich jednostek, potem mówili, że to 0,52. W grudniu 2023 przed świętami było najgorzej, 2 tyg totalnego hałasu, jak na lotnisku. Ten szum jest wkur…… Obecnie w ciągu dnia szumi mocniej, za chwilę ciszej, za chwilę znowu mocniej i tak na okrągło. Ogólnie szum jest bez przerwy. Człowiek wraca z roboty do domu, by odpocząć, ale się nie da. Książki w ciszy nie przeczytam, bo szum. U sąsiada który też mieszka na samej górze nie ma tego problemu, jest cicho i ciąg jest zachowany. Moim zdaniem szum powoduje prędkość pracy wentylatora na dachu. I skoro u innych jest ok, to i u mnie musi być ok. Bo po co robić wentylację, która utrudnia mieszkanie.

    1. Czy winą jest wentylator i jego zbyt wysokie nastawy?
    2. Czy wentylatory łazienkowy i kuchenny powinny być wyregulowane na równo? Czy nie ma różnicy że jeden ciągnie bardzo delikatnie, a drugi o wiele mocniej.

    Co można z tym zrobić?
    Ostatnio edytowane przez BZiSZ ; 29-01-2024 o 16:28

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony