dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Moje Ciepło - problem EP

    Nie widzę w tym dziale informacji o programie moje ciepło, w teorii do domów w budowie 30% na pompę powietrze-woda.

    Patrzę na warunki:
    • zamontować i eksploatować minimum 5 lat pompę (chyba nie trzeba robić odbioru domu)
    • konieczność "odpowiedniego" promowania - sugerowana tabliczka formatu A3 (do przełknięcia)
    • uzyskanie podwyższonego standardu energetycznego budynku tj. uzyskanie maksymalnej wartości wskaźnika rocznego zapotrzebowania na nieodnawialną energię pierwotną (EP) na potrzeby ogrzewania, wentylacji oraz przygotowania ciepłej wody użytkowej EPH+W na poziomie maksymalnie 55 kWh/(m2 × rok)


    Mam problem z tym ostatnim warunkiem - według mojego projektu w pozycji zapotrzebowanie na energię mam zapisane EP=88,5 kWh/(m2 × rok) przy zastosowaniu pompy ciepła, rekuperacji, trzyszybowych okien, 20cm izolacji na ścianie (docelowo 25-30), 30 w podłodze, 40cm dach.

    Wyszczególnienie mam takie:
    Ogrzewanie i wentylacja EPh 32 kWh/(m2 × rok)
    Wentylacja mechaniczna EPv 15,7 kWh/(m2 × rok)
    Ciepła woda użytkowa EPw 40,9 kWh/(m2 × rok)

    Te trzy pozycje sumują się do 88,6 czyli 0,1 więcej niż wyżej ale podejrzewam, że to kwestia uśredniania. Ma ktoś pomysł jak i na jakim etapie obniżyć EP poniżej 55?

    W projekcie nie były uwzględnione panele fotowoltaiczne, które mam zamiar zainstalować.Wystarczy je dodać? Da się jakoś to łatwo przeliczyć ile paneli spowoduje zejście poniżej 55?
    Ostatnio edytowane przez KDWJ ; 16-10-2023 o 19:29

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony