Hej,

Po półrocznych staraniach z uzyskaniem pozwolenia zaczynamy z żoną widzieć światełko w tunelu, coś się w końcu ruszyło, chociaż to dla nas póki co jedynie ciągła udręka do czego są w stanie się jeszcze doczepić.
Ale zmierzając do sedna, nasz projekt uwzględnia dom z bloczków betonowych H+H 24cm (500) jednak osobiście jestem wyjątkowo zrażony do tego materiału, gdyż chłonie wodę jak gąbka a do tego jest wyjątkowo miękki materiałem, życie w wielkiej płycie zrobiło swoje.
Finalnie byłem zdecydowany na pustaki ceramiczne profi/dryfix na zaprawę cienkowarstwową lub piankę.

Jednak przeglądając YT trafiłem na budowę z klocków styropianowych izodom, budowa domu z tym materiałem jest łatwa, prosta i przyjemna według marketingowca z którym rozmawiałem.
Z wstępnych wyliczeń materiał na cały dom parterowy z użytkowym poddaszem, czyli płyta fundamentowa 25cm, ściany 45cm grubości na parterze i do szczytów na podaszu + strop wszystko z izodomu zostało wyliczone na 135tys brutto.
Z kosztów dodatkowych to ogromne ilości betonu i stali zbrojeniowej + praca firmy budowlanej + dach do wykonania osobno gdyż firmy ich nie wykonują + kierownik budowy + geodeta + koparka.

I tu pojawia się u mnie pytanie, bezpośrednio z izodom dostałem namiar na 2 firmy w PL które budują w tej technologii, przy podpisaniu umowy już teraz firmy mogą wejść na budowę w lutym przyszłego roku, niestety koszty budowy łatwej, prostej i przyjemnej to dodatkowo ponad 200tys zł?!?!?! taką dostałem wycenę.

Albo źle szukam, albo rzeczywiście to jest tak dobre, że nie potrzebuje żadnej dodatkowej reklamy gdyż informacji poza stroną główną izodom i paroma filmikami na YT ciężko coś więcej znaleźć a już kogoś kto w tej technologii wybudował na g.śląsku to szukać igły w stogu siana.

Tutaj na forum znalazłem temat założony w 2021r bardziej jako reklama niż opis osoby faktycznie budującej w tej technologii.

Przemawia do mnie argument, że dom wybudowany w tej technologii to dom pasywny bo zastosowane są najgrubsze elementy, koszt materiału 135tys, za to zabija mnie cena robocizny która ma być łatwa, prosta i przyjemna jest większa niż budowa w technologii tradycyjnej, fundamentem tradycyjnym gdzie pracy zapewne jest zdecydowanie więcej.

Ktoś zna kogoś kto wybudował dom z izodom2000? jakieś prawdziwe i rzetelne opinie jak się mieszka itp? podobno akustyka w takim domu jest fatalna.