dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Przepływowy podgrzewacz wody - pytanie o sensowność.

    Witam

    Pisałem do kilku sklepów o doradzenie zakupu. Blok mieszkalny, obecnie w łazience jest stary piecyk gazowy Junkers mający ponad 13 lat (kiedyś robili porządny sprzęt) ale przyszedł czas na wymianę na nowy bo ten zaczyna powoli wzywać pomocy "lekarza", niby pewnie można naprawić ale po tylu latach może zacząć się sypać po trochu co rusz to inna część.
    Wspomniane wcześniej sklepy odpisały mi abym zamontował "Przepływowy Podgrzewacz Wody" gazowy (musi być na gaz stały bo taka instalacja w bloku). W mieszkaniu 2 osoby więc jakoś często i gęsto prysznica się nie używa. Doradzili mi w kilku "VAILLANT Podgrzewacz gazowy MAG MINI PL 114/1", wydaje się spoko... ale... no właśnie jest to ale. Pierwsze z nich to gwarancja, jest ona na 2 lata POD WARUNKIEM, że po roku zrobi się PŁATNY przegląd (może to standard, jak pisałem, mój ma 13 lat więc nie śledziłem rynku)... opinie ten podgrzewacz niby ma dobre ale 2 lata gwarancji a do tego po roku płatny przegląd. Mój poprzedni piecyk miał 5 lat gwarancji producenta bez żadnych dodatkowych wymagań i ani razu nie był serwisowany (może z 2x wężownicę czyściłem). Wiem, że teraz robi się rzeczy aby były tanie a ludzie jak najczęściej wymieniali na nowe ale... może macie jakąś alternatywę dla wspomnianego podgrzewacza, może jakiś inny, sprawdzony piecyk ktoś może polecić. Warunek, że musi być NOWY no i być w stanie obsłużyć deszczownicę. Miło aby dało się ustawić temperaturę na piecyku w jakiś sposób tak aby konkretna temperatura wody leciała z niego, mój junkers niestety albo full power albo 0 power... więc muszę dodawać zimnej aby uzyskać temperaturę.
    Za wszelkie sugestie i propozycje będę wdzięczny...

    W sumie nie wiedziałem do jakiego działu to wstawić.
    Ostatnio edytowane przez krakow2000 ; 08-09-2023 o 08:31

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony