dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 90

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #11

    Domyślnie

    Ja tu widzę piękny podjazd po domach z poddaszem, ale nikt nie spytał autora jaka ma działkę, czy ma sąsiadów, jak wysokie to są domy, czy działka jest zacieniona? a może rośnie las od wschodu?

    Parterówka potrzebuje większej powierzchni i niskiego lub dalszego sąsiedztwa, inaczej pokoje jakie dostają naturalne światło dzienne to te ustawione na południe. Często nawet wschodnie pokoje nie dostaną światła z uwagi na wysunięty okap.

    Należy siebie zapytać czego oczekuje do domu, jaką jest moja rodzina, jakie mamy zwyczaje? Czy lubię majsterkować, naprawiać czy jestem typem leniucha.

    Gdzie w arosie schowasz graty? W tej kotłowni dwa na jeden? Gdzie schowasz miotły, wykaszarke, kosiarkę, rowery dla dzieci? Gdzie schowasz ewentualnie motor lub quad jeśli lubisz śmigać Będziesz budował osobny garaz? Lubisz majsterkować? Gdzie ewentualnie zrobisz sobie własnoręcznie stół lub oryginalna szafkę? W salonie?

    Owszem można zbudować i parter z garażem, tylko wtedy nie będzie to tańsze niż poddasze.

    Piętro ma też swoje plusy, a jedyny minus jaki widzę to schody. Ktoś tu napisał że szykuje sobie piekiełko. Już tak pezywykliscie do wygód że dom z poddaszem uznajecie za piekło? 90% społeczeństwa żyje w gorszych warunkach i chętnie na takie piekło by się zamieniło.

    Nie dramatyzujcie też że schodami, nawet mieszkanie na parterze w bloku ma do drzwi 8-10 schodków. Poza tym można wziąć projekt domu z piętrem gdzie jest sypialnia na dole, dzieci niech sobie rządzą na górze.

    Czekam na odpowiedź autora bo sam miałem dylemat parter czy poddasze i wybrałem poddasze. Mam w domu wszystko, garaż, spora kotłownie, wiatrołap, pokój na dole i sypialnie na górze. Jakbym wybrał parter miałbym wszystkie pokoje praktycznie bez światła dziennego (wiem po tym ile słońca mam w pokoju na dole) i musiałbym budować szopy po kątach działki by schować wszystkie graty.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez zeusik6 ; 17-06-2023 o 22:30

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony