Hej,

W końcu otrzymałem od architekta wykonaną adaptacje projektu gotowego, niestety co mnie zaskoczyło albo zaszokowało to położenie budynku na działce.
Nie dość, że budynek jest pod kątem do wjazdu to na dodatek zwrócony z przeciwną stronę niż wszystkie inne budynki w około.

Tłumaczenie architekta jest takie, że to "optymalne" położenie budynku w stosunku do stron świata, ale niestety ja tego nie widzę a na domiar złego chciałbym to zobaczyć czy tak faktycznie jest.

I teraz pytanie do was forumowicze, czy znacie jakiś program/aplikacja który pokazuje rzeczywisty ruch słońca we wskazanej lokalizacji??

Znalazłem kilka programów działających online które umożliwiają projektowanie wnętrz i budynków niestety żaden nie posiada takiej funkcjonalności której ja szukam. Przeważnie w tych programach jest tak, że źródłem światła jest miejsce z którego się aktualnie patrzy na projekt.

Na filmiku z YT widać bardzo ładnie o co mi chodzi, jednak autor nic nie mówi w jakim programie to było zrobione aby przetestować to na swoim przypadku.


Dziękuję za pomoc.

POzdrawiam