Witam,

nie jestem pewien czy w odpowiednim dziale zamieszczam pytanie, więc w razie pomyłki proszę o przeniesienie do odpowiedniego działu. Przymierzam się do zakupu działki budowlanej. Z uwagi na to, że chciałbym ograniczyć wysokość kredytu pomysł był taki, żeby tymczasowo zanim w przyszłości wybuduję dom to postawić w miarę tani drewniany budynek rekreacyjny. Niestety, ale sprawdzając MPZP działek, którymi jestem zainteresowany, to mają one jedynie zabudowę mieszkanowią. Rozumiem więc, że jedyne co mogę wybudować to normalny dom zgodny z MPZP oraz zgodny z WT 2021. Zastanawiam się czy jest jakaś opcja, żeby postawić coś małego (do 35m2), co by nadawało sie jednak do całorocznego zamieszkiwania ale w ograniczonym budżecie? Ewentualnie, czy jest też możliwość prowadzenia budowy w etapach, ale etapach mocno rozciągniętych w czasie? Wiem, że pozwolenie na budowę jest ważne przez 3 lata, ale czy np. jakbym zaczął budowę i powiedzmy miał SSZ ale bez ocieplenia to czy bym otrzymał częściowy odbiór i mógłbym w takim domu zamieszkać czy też wymagane jest pełne wykończenie projektu i dopiero wówczas można legalnie zamieszkać w domu?

Z góry dziękuję za pomoc.