Cytat Napisał plamiak Zobacz post
Ja dopłaciłem do wersji chłodzącej bo miałem techniczną możliwość puszczenia drugiego zasilania do klimakonwektorów. Na chwilę obecną temat odpuściłem i skłaniałem się raczej ku klimatyzacji 4 x split. Koszt jest mniejszy niż czterech klimakonwektorów z oddzielnym pionem i robotą z tym związaną.
Podłogówkami JESZCZE nie chłodziłem - mam PC dopiero niecały rok i nie było takiej konieczności - jestem świadom ograniczeń i efektów chłodzenia podłogówką.
Niezależność układu klimatyzacji od układu CO - to dwa systemy które mogą się wspomagać (szybko grzać klimą w okresach przejściowych), nie wymagam grzania w jednym pokoju a chłodzenia w drugim....co tu nie rozumieć?
Wybierając Daikina widziałem różnicę w cenie między np. Panasem czy LG, gdyby nie dofinansowanie inaczej by to wyglądało. Określenie taniej/prościej odnosi się do idei TYLKO podłogówki w nowym domu i nie odnosi się do wyboru marki. Zapewne gdyby to była moja druga lub trzecia PC to miałbym porównanie.
Na razie po pierwszej słabej zimie nie zauważyłem w swoim Daikinie aby występowały problemy opisywane przez użytkowników innych marek - czyli częste defrosty, głośna praca czy wysokie zużycie prądu.
Na ile jest to zasługą Daikina, a ile mojego domu, słabej zimy czy po prostu żołnierskiego szczęścia - ocenię za 10 lat.
John zauważyłem że jesteś związany z branżą HVAC (i bardzo sobie cenię Twoje wypowiedzi) i raczej polecałeś Daikina, więc sądzę że dostrzegasz jakieś zalety jego rozwiązań. Ja jestem zwykłym userem który zdanie o marce wyrabia tylko przez obserwację rozwiązań które widzi i słyszy, to co przeczyta/zrozumie z netu, czy w końcu prześledzi historię firmy....
Na chwilę obecną polecam mojego Daikina - po pierwszej jego zimie (która była taka jaka była) i za cenę którą za niego zapłaciłem po dotacji.
A do nowego domu który buduję dla syna też biorę PC PW ale tylko grzewczą, chłodzenie będzie klimą.
A ile to szczęście kosztuje z montażem?