dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 76

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Karasso

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-416
    Posty
    282

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Ok, jeśli budujesz dom o powierzchni 300 m2 to te ceny są możliwe.
    wybudowałem dom o wymiarach 15mx8m 2pietra tzn parter i pietro .Piętro mieszkalne parter pod firme.
    Takie są ceny w większych miastach i nic nie zrobisz. Zawsze możesz próbować ogarniać samodzielnie jeżeli nie pracujesz . Nigdy PC ani CO w tym podłogówki kaloryferów itp nie montowałem podobnie jak i wentylacji mechanicznej . Może bym to zrobił dobrze a może bym się wpakował w jeszcze większe koszta. Tak jak napisałem są w domu instalacje bez których spokojnie można żyć jak wentylacja mechaniczna i są źródła ciepła które się nie zwracają. W moim przypadku wentylacje mechaniczną z rekuperacją + pompa ciepła z instalacja co ( kaloryfery podłogówka i wszystko co z tym związane) wyceniono na 70 k pln. Na chwile obecną w miesiącach zimnych na ogrzewanie zużywam okolice 1200kWh /miesiąc pisze o samym grzaniu bo "zycie" to okolice 300kWh . Grzeje tylko na piętrze mieszkalnym bo dolne ma ciepło technologiczne pochodzące z działalności firmy. Nawet niech grzeje 6 miesięcy w co wątpię w taryfie g11/c11. 1200x6x0,54=3888zł Za te 70000k/3888 PLN mogę grzać prądem przez 18 lat. Mając taryfe nocną pewnie wyszło by z 30 Biorąc pod uwagę że PC + rekuperator też zużywają prąd to pewnie i przez 33 lata. Gdzie tu rentowność takiego rozwiązania ? Wiecznie żył nie będę, dzieci ze mną życ do końca swojego życia też nie będą, pewnie wcześniej czy później wybudują swoje domy . Nie widze sensu pchania się w takie rozwiązania.

    W dodatku przy budowie jest tak że zawsze wychodzą jakies ukryte dodatkowe koszta - przerabiam to przez ostatnie 5 lat.
    Ostatnio edytowane przez Karasso ; 22-01-2020 o 17:55

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony