Cytat Napisał Sportiss75 Zobacz post
...Nie wiem kto wypisuje bzdury stwierdzając, że od mycia dachu czystą wodą mogą pojawić się uszkodzenia!

...Dostałem namiary do dekarzy którzy rozbierają 10-15 letnie dachy pokryte dachówką Sirius (posiadają dużo dachówek na wymianę).
No trudno żeby myć brudną wodą! Tu chodzi o sposób mycia! Twój dach był myty myjką ciśnieniową! Natomiast ubytki spowodowane tym myciem nie dyskwalifikują dachówki pod względem jej funkcji. Kolejny raz zapytam: przed myciem nie widziałeś wad? Z całą pewnością śniegu już na dachu nie było!
A tak na marginesie skoro kupowałeś dom, którego dach był pokryty śniegiem i nie sprawdziłeś czy na dachu jest dachówka to równie dobrze mogłeś kupić dom pokryty blachodachówką lub papą. I żeby była jasność nie piszę tego złośliwie. Miałem taki przypadek, że jeden z moich klientów już po kupnie domu poprosił mnie o opinię dotyczącą dachu (też kupował zimą). Okazało się, że poprzedni właściciel wymienił pokrycie tylko w okolicy wyłazu dachowego a przeciekający dach osłonił od spodu folią i przykręcił płyty gipsowe. Do tego w tym budynku kominek nie był podłączony do komina a kran w toalecie nie był podłączony do instalacji wodnej tylko wklejony do ściany na zaprawę! Jak kupował dom też mu nie przyszło do głowy aby odkręcić kran i sprawdzić czy leci woda ani napalić w kominku. Wracając do meritum życzę Ci powodzenia ale uważam, że w Twoim przypadku nie ma szans na reklamację. Pozdrawiam.