dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 39

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar qmite
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Damnica
    Kod pocztowy
    76-231
    Posty
    45

    Domyślnie Farba do pokoju dziecka, ekologia, lzo, lso, wall odour, ghost odour

    Witam,

    Mam ty tylko jedną "próbę" malowania bo za niespełna 2 miesiące rodzi mi się syn i musi się to zdążyć przewietrzyć...

    Czytam o problemach ludzi którzy pomalowali gruntem śnieżki, chciałem wybrać farbe kabe - także znalazłem posty o "kocim moczu".
    Problem widzę popularny i u nas i za granicą, nie zależny od marki farby. Wydaje mi się też ze im "nowocześniejsza" farba tym większe ryzyko (kiedyś farby śmierdziały co najwyżej przy malowaniu...). Koci mocz, amoniak, wall odour phenomenon, ghost odour.. producenci zgodnie zwalają winę na użytkowników i złe warunki, problem jakby nie istniał a postów na necie milion.

    Sam miałem chyba ten problem po użyciu polimerowej gładzi Knauf Goldband Finish (gotowej z wiaderka) - śmierdzi lekko do dziś na szczęście 1 pokoik 2m2 po za główną częścią domu.

    Dlatego na nowe tynki w głównej części domu unikam "polimerowych" gotowców z wiaderek i używam "zwykłego" Cekolu c45.

    Mamy nowe tynki (cementowo-wapienne Sandberg), na nich gładź Cekol C45. Tynki jasne, cekol biały.. wystarczy chyba bez farby gruntującej (zawsze to o jeden produkt mogący spowodować smród mniej).


    Proszę o pomoc w wyborze "zdrowej" białej farby (ewentualnie też kolorowej - żona chce w paski) aby zmniejszyć ryzyko (a najlepiej całkowicie wykluczyć) możliwość powstania tego smrodu.


    Pytanie bonusowe.. czy LZO to kolejna marketingowo-unijna ściema. Mam wrażenie że farby kiedyś pośmierdziały tydzień ale jak już się wywietrzyły "złe" rozpuszczalniki to już były neutralne. Teraz.. zero LZO.. a to przez resztę życia będziemy wdychać LSO UPEP?.. poniżej artykuł.

    http://www.chemiabudowlana.info/wiad...jne_a_ekologia
    Ostatnio edytowane przez qmite ; 11-06-2016 o 15:37

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony