Cytat Napisał TypeR Zobacz post
Cześć,
markiza marki Selt model Austaralia (strong na e-markizy.pl). Wymiar 430 cm x 360 cm (wysięg). Koszt zakupu ok. 2400 zł, montaż we własnym zakresie.
Jest to podstawowy model, z ręcznym napędem i bez półkasety.
Jak na razie nic złego nie mogę powiedzieć, sprawdza się dobrze, taras mamy od zachodniej strony - trochę na południe. Tak więc swoje zadanie zaczyna spełniać
od godziny mniej więcej 11.00 do 20.00. Potem słońce jest na tyle nisko, że siedząc pod markizą i tak świeci w oczy . Spadek tak ustawiliśmy żeby nie zawadzać głową
na końcu, można jeszcze niżej ale komfortu nie będzie.... Może trzeba było trochę niżej zamocować, kąt regulacji spadku do 60 stopni.
Przy silniejszych zachodnich wiatrach nie rozwijamy, konstrukcja raczej nie wytrzyma naporu na taką powierzchnię. To chyba jedyny minus, konstrukcja ramion sprawia wrażenie trochę delikatnej.
Dla nas jest to duże udogodnienie, w upały taras był praktycznie bezużyteczny, teraz można trochę czasu na nim spędzać, spokojnie zjeść obiad czy po pracy kawki się napić .
Jesienią będę u kolegi zamawiał daszek, żeby tkanina miała osłonę. W sumie to pożałowałem 550 zł na półkasetę w komplecie, teraz domawianie + koszty wysyłki (430 cm długości) to jeszcze większy wydatek. Myślę, że w mniejszych kosztach zrobi ładną osłonę.
Pozdrawiam - Daniel
Jednak odpuscimy kwestie markiz, jak dla nas koszt automatycznej to prawie 4 tys zł z montazem. fachowcy powiedzieli, ze od slonca nas jak najbradziej uchroni ale z deszczem juz trudniej a akurat w tej kwestii bardziej szukamy rozwiazania. Do tego odchodza bardzo silne u nas nad morzem wiatryZalujemy ze od razu nie zadaszylismy tarasu ale jak to przy budowie kasa kasa i obawy, ze nie starczy Teraz co najwyzej moze obok ogniska zrobie altanke