Witam
Kolega Beja napisał wszystko .Ja dodam tylko tyle ,że dobrze jest przewymiarować oczyszczalnie.Przyjmuje się ,że na jedną osobę potrzeba 5m 2 takiej oczyszczalni.Ponieważ zimą gorzej działa ,zalecają powiększyć do 7,5 m2 .Ja swoją mam bardzo przewymiarowaną przy 2 osobach to 40 m2. Ale my intensywnie korzystamy z wanny dlatego, tych ścieków mamy dużo więcej niż podają szacunki .
Jak gdzieś przeczytałem często ludzie chcą zaoszczędzić na budowie i robią te oczyszczalnie za płytkie. Ona musi mieć głębokość min 120 cm ,lub jak mieszka się w zimnych rejonach naszego kraju to jeszcze większą.Przy odpowiedniej głębokości nie spada temperatura tej oczyszczanej wody i bakterie dalej dobrze działają.
Żeby nie dostawał się kożuch i inne pływające nieczystości trzeba do tego zrobić z rur kanalizacyjnych odpowiedni układ. Narysuje jak będę w Polsce. Ten prosty patent był opisany na naszym forum w jakimś temacie o ściekach.Wygląda to tak .Na końcu rury odprowadzającej wodę z szamba do oczyszczalni jest trójnik .Rura jest podłączona w jego środku. W ten sposób woda jest brana z głębokości 20-25 cm do powierzchni ,a wystająca rura trójnika
zabezpiecza przed kożuchem i "łódeczkami"
Miłego wieczoru J.Korona