dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 36 z 45
Pokaż wyniki od 701 do 720 z 885
  1. #701
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ziemek1

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-807
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam.
    Czy zdecydowales sie na ta firme? Czy jestes zadowolony. Eyslalem do tej firmy zapytanie i dostalem dokladnie taka sama wycene. Nie wiem czy to dobra oferta bo inne firmy nie odpisaly niestety. Sama firma robi dobre wrazenie.
    Pozdrawiam.

  2. #702
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ziemek1

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-807
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witaj aprlilka1000.
    Czy macie juz wykopana studnie? Z jakiej firmy skorzystaliscie i czy jestescie zadowoleni? Ja mam dzielke na żuławach i zastanawiam sie nad studnia. Tez kontaktowalem sie z firma z Elblaga.
    Pozdrawiam.

  3. #703
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar JarekKRK45
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Kraków
    Dzielnica
    Nowa Huta
    Posty
    829

    Domyślnie

    Witam , poszukuję firmy która wykonuje studnie wiercone . Okolice Krakowa

  4. #704
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar alpak
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    60
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    102

    Domyślnie do Anna Zagnańsk

    Znalazłaś może jakąś firmę, która wierci studnie w okolicy Kielc? Szukam jakiegoś sprawdzonego wykonawcy.

  5. #705
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    sparta

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    42-125
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam Jesteśmy zainteresowani wykopaniem studni głębinowej w celu podlewania boiska sportowego latem. Oczywiście jak najtaniej. Okolice Częstochowa-Kłobuck Prosimy o kontakt : [email protected]

  6. #706

    Domyślnie

    dajcie namiary na kogokolwiek w okolicach Zielonej Góry,bo tutaj znalezc kogois do głebinówki to jak w totka wygrac milion.

  7. #707
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    wodafree

    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Posty
    2

    Domyślnie proponuję zakupić i wiercić

    Cytat Napisał kulca Zobacz post
    60*500 qrde 30000, za to to już własną, używaną wiertnice można kupić, ale się cenią...
    gdzie można kupić za tę cenę odpowiednią wiertnicę, zdolną wiercić na głębokość 60m?.Chętnie kupię i dam jeszcze 10% prowizji.

  8. #708

    Domyślnie

    Cytat Napisał wodafree Zobacz post
    gdzie można kupić za tę cenę odpowiednią wiertnicę, zdolną wiercić na głębokość 60m?.Chętnie kupię i dam jeszcze 10% prowizji.
    Proszę bardzo tylko trzeba sprowadzić cena 17.000 hrywien tzn około 7 k Pln
    http://www.alstepan.com/index.html
    Dom 140m^2 ściana beton komórkowy,,400''+15cm weła okna U=1.1 parter podłogówka podłoga 13cm styr., poddasze kaloryfery, skosy 22cm wełna Toprock strop 50 cm wełna. CWU poza sezonem grzewczym solary(9,6m^2 płaskie). Od sezonu 2012/2013 przesiadka na PC 7,7 kW Vitocal 300-G Dz 2x80m pion. WM+GWC. Ogrzewanie + CWU zużycie sezon: 2012/13 2500 kWh, 2013/14 2067kWh, 2014/15 1900kWh.

  9. #709

    Domyślnie

    Cytat Napisał amerikan1 Zobacz post
    Proszę bardzo tylko trzeba sprowadzić cena 17.000 hrywien tzn około 7 k Pln
    http://www.alstepan.com/index.html
    Dajcie się naciągnąć cwanemu Ukraincowi.Taką maszyną to można wiertać ,ale pod okolniki.Zauważcie ile metrów rury wepchał w ten otwór.Cwano zrobiony filmik i tyle.

  10. #710
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    maciek1000000

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    kraków
    Posty
    109

    Domyślnie

    moze ktos polecic jakas dobra ekipe z okolicy krakowa, potrzebuje wykopac studnie i troszke mi sie spieszy

  11. #711
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar rumun69
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    93-281
    Posty
    7

    Domyślnie studnia 80m za 120 zł/m - czy to możliwe??!!

    Do wyboru mam wiercenie studni na głębokość 17-25m lub 80m (złoża kredowe). Odpowiedz tylko pozornie jest oczywista bo:
    1. okazuje się że od 1 stycznia podobno trzeba mieć projekt, zgodę i zatwierdzoną dokumentację również na te płytsze odwierty (<30m) - może to ktoś z was potwierdzić?
    2. inne łódzkie odwierty w tej okolicy nie mają zbyt czystej wody i trzeba inwestowac w uzdatnianie - złoża kredowe z których korzysta wieksza część Łodzi nie wymagają uzdatniania - czy znajdzie sie ktoś z Łodzi Rokicia lub Rudy Pabianickiej kto mógłby zweryfikować ten pogląd?
    3. pozostaje cena samego kopania - trudno znaleźć firmę wykonującą odwierty tak głebokie a już na pewno nie za małe pieniądze - w necie znalazłem firmę z Łomianek (nie podam adresu bo zaraz zbanują mój post) która wykonuje odwierty (do 160m) w cenie 120/m! w cenie rura PCV 125mm, "zafiltrowanie" i piasek. Czy to jeszcze studnia wiercona czy może wypłukiwana? niemniej jednak zależy mi na opinii o tej firmie - ktokolwiek widział ktokolwiek wie??

  12. #712
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    gwmarcin

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    B-stok
    Kod pocztowy
    15-045
    Posty
    1

    Domyślnie

    Jaka to firma?? Ja też szukam kogoś tanio Uważaj jest jedna i ma kilkanaście różnych nr. telefonów. Chce tanio ale nie chce lipy. Po co im tyle różnych telefonów??? Ktoś poleci z okolic Białegostoku?

  13. #713
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    shadoow

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-232
    Posty
    1

    Domyślnie Studnia

    Mam prosbe prosze o podanie namiarów ekipy z podlasia ktora wierci studnie.Mieszkam w Białymstoku i potrzebuje wywiercenia studni na działce.
    Cytat Napisał diego80 Zobacz post
    ekipa z podlasia 100zl za metr z własnym materiałem wykonuja równiez studzienki rewizyjne 500zl polecam z tego co sie zorientowałem to chyba jedzą i kopia po całej polsce

  14. #714
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Sylwia Blat

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Kolbuszowa
    Kod pocztowy
    36-100
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam!
    Potrzebuję pilnie namiarów na jakąś sprawdzoną firmę, która wykona nam studnię głębinową na podkarpaciu. Cena też gra rolę- dlatego pytam Was tutaj na forum. Bardzo proszę o pomoc i odpowiedzi na maila [email protected]
    Dziękuję

  15. #715

    Domyślnie

    Witam,

    Poszukuje ekipy do wiercenia studni w okolicach warszawy wawer. Podloze piaszczyste. O cenie usługi piszecie 120-150 za m. Cz yest to cena z rura? Jakie są polecane rozwiązania? No i ile dochodzi za materialy (rura, obudowa w przyziemiu i właz)?

    I przylacze sie do pytania o firme z łomianek - firmuje ja Pan Zielinski, wiercenie-studni.pl O ile ruman69 ma ich na mysli... Tez bede wdzieczny za opinie!

    Z góry ogromne dzięki za sugestie!

  16. #716

    Domyślnie

    Cytat Napisał rumun69 Zobacz post
    1. okazuje się że od 1 stycznia podobno trzeba mieć projekt, zgodę i zatwierdzoną dokumentację również na te płytsze odwierty (<30m) - może to ktoś z was potwierdzić?
    3. pozostaje cena samego kopania - trudno znaleźć firmę wykonującą odwierty tak głebokie a już na pewno nie za małe pieniądze - w necie znalazłem firmę z Łomianek (nie podam adresu bo zaraz zbanują mój post) która wykonuje odwierty (do 160m) w cenie 120/m! w cenie rura PCV 125mm, "zafiltrowanie" i piasek. Czy to jeszcze studnia wiercona czy może wypłukiwana? niemniej jednak zależy mi na opinii o tej firmie - ktokolwiek widział ktokolwiek wie??
    Ad.1 Masz rację od 1 stycznia dla każdej studni wymagany jest projekt robót geologicznych wraz z dokumentacją składany do starostwa.
    Ad.3 Cena koszmarnie niska, zapewnie rury "szare" lub kanalizacyjne, przy tej głębokości nie ryzykowałbym z takimi rurami. Nie rozumiem co to wg Ciebie studnia wypłukiwana.
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez ertx ; 13-03-2012 o 12:58

  17. #717

    Domyślnie

    Cytat Napisał ertx Zobacz post
    Ad.1 Masz rację od 1 stycznia dla każdej studni wymagany jest projekt robót geologicznych wraz z dokumentacją składany do starostwa.
    Ad.3 Cena koszmarnie niska, zapewnie rury "szare" lub kanalizacyjne, przy tej głębokości nie ryzykowałbym z takimi rurami. Nie rozumiem co to wg Ciebie studnia wypłukiwana.
    Pozdrawiam

    Możesz dać konkretną podstawę prawną swojej wypowiedzi dotyczącej obowiązku nakładanego na inwestora przy studni o głębokości mniejszej niż 30 metrów ??

  18. #718

    Domyślnie

    Treść nowej ustawy znajdziesz pod adresem
    http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServl...WDU20111630981

    Rozdział 2 Art. 161

    Ustawy nie stosuje się jedynie do studni kopanych oraz odwiertów wykorzystujących ciepło ziemi do głębokości 30m.
    Wszystkie studnie wiercone, również te poniżej 30m, wymagają teraz projektu robót geologicznych.
    Ostatnio edytowane przez ertx ; 19-03-2012 o 08:04

  19. #719

    Domyślnie

    ERTX a przeczytałeś może Artykuł 3 ustęp 1 tej samej ustawy który brzmi:

    "Art. 3. Ustawy nie stosuje się do:
    1) korzystania z wód w zakresie uregulowanym odrębnymi
    przepisami;"

    a odrębne przepisy to prawo wodne w tym przypadku bo innego nie ma , druga sprawa że dalej w tej samej ustawie masz że woda nie jest kopaliną

    Z resztą o tym można poczytać w innym wątku który jeden z użytkowników właśnie rozwinął i zinterpretował tak samo jak ja.


    Pozdrawiam

  20. #720

    Domyślnie

    Pracuję w OUG i tak my tę ustawę interpretujemy.

    Z ciekawości wyślę dziś zapytanie o interpretację w tej sprawie do ministerstwa, zobaczymy jutro co odpiszą.

Strona 36 z 45

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony