dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 903 z 903
Pokaż wyniki od 18.041 do 18.054 z 18054
  1. #18041
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.218

    Domyślnie

    Chyba rozumiem...
    Piszesz o zabawkach potwierdzonych kwitem jakimś.
    Sam proces fizyczny pomijasz.
    Obudź się, proszę!
    Wiesz jaki będzie wynik badania sponsorowanego.
    PO CO się na takie powoływać?

    Zafałszowania... niedokładności...
    Poczytałeś coś o "szczepionkach" na kovid?
    Tam to dopiero niedokładności i zafałszowania są...
    Papier przyjmie wszystko!

    Jest taka sprawa...
    Sprawność wynosząca 100% oznacza - WSZYSTKO !!!
    Więcej jak WSZYSTKO nie będzie i być nie może!
    Wyjaśnij mi wiec CZEMU sprawność kotła gazowego kondensacyjnego wynosi 120% !!!!!!!!!!!!!!
    I... - nie pisz, ze to nieprawda!
    To sama prawda jest!
    I to jest to, czego nie łapiesz.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  2. #18042
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.218

    Domyślnie

    " Nie piszmy o rzeczach nierealnych. Dobre kolektory fabryczne płaskie mają sprawnośc 79-82 %, srednia półka > 70%, domowej roboty szacuję ze nie wiecej jak 70%, prózniowe 50-70%. Gdzie szukac takich z 95%?, nigdzie niestety. I to by było na tyle.
    Co do pomiarów to nawet wiedząc jak je wykonac, a nie miec własciwego sprzetu pomiarowego to nic nie pomierzymy. Tu nie da sie tanio i będzie dobrze, nie bedzie dobrze."

    Oj asolt!
    Przepuść przez nie tak ze 100 litrów na minutę i policz sprawność!
    WSZYSTKIE będą miały blisko 95% !

    Umiesz Ty coś zmierzyć?
    UMIESZ ZMIERZYĆ TAK ABY Ci zapłacili?
    Umiesz zmierzyć tak, aby pokazać - że tego nie ma?
    Umiesz zmierzyć tak, aby wykazać - że to jest i działa?
    Bo ja umiem...
    Sporo umiem...
    Np. rozróżniam sprawność od skuteczności...

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  3. #18043
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.520
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Oj asolt!
    Przepuść przez nie tak ze 100 litrów na minutę i policz sprawność!
    WSZYSTKIE będą miały blisko 95% !

    Umiesz Ty coś zmierzyć?
    ...

    Adam M.
    Teoria spiskowa dziejów.
    Wszyscy producenci nie tylko kolektorów kłamią i oszukują. Urządzenia domowej roboty są zawsze pomierzone dokladnie i uczciwie. Co z tego ze producent ma zaplecze pomiarowe ale oszukuje, złota rączka tego zaplecza nie posiada ale mierzy uczciwie (nie wiadomo czym i jak, ale uczciwie).
    Dziwne jest to ze zdecydowana wiekszosc producentów podaje własnie takie wartosci, rozumiem ze to zmowa. Tylko dlaczego nie zmówili sie ze to ma byc 95%, przeciez to działalo by tylko na ich korzysc. Widocznie nie znają Twoich metod pomiarowych bo mają marnych specjalistów, albo umówili sie na podawanie mniejszej wartosci w sobie tylko znanym celu.
    Domowa robota to jest to, wykonanie fabryczne to samo zło i oszukiwanie.
    Zeby policzyc sprawnosc najpierw trzeba pomierzyc, nie da sie tylko policzyc.
    Twierdzisz ze umiesz pomierzyc, pytałem wczesniej o metodę i urządzenia pomiarowe do pomiaru sprawnosci kolektorów słonecznych.
    Opisz co i jak sie mierzy. Pisac mozna rózne rzeczy na forum mozna, kto zweryfikuje? Pytałes o moj zawód, owszem mam kilka, wsród nich metrologia elektryczna i wielkosci nielektrycznych. Podasz metodę pomiaru kolektorów i mozemy podyskutowac. Niekoniecznie w tym wątku.
    Jak policzyłes te 95%. Chyba nie doczekam sie odpowiedzi. Idziesz drogą Bogusława. On tez ma swoje teorie ale jak przyjdzie do konkretów to odpowiedzi brak.
    Pytałes równiez o 120% dla kotła gazowego, nigdzie takiej wartosci nie widziałem, widziałem 109, 108, 107% ale 120% nigdy, kwestia umowy czy bierzemy ciepło spalania czy wartosć opałową gazu, jest to przypadek szczególny, nijak sie odnoszacy do okreslania sprawności kolektorów słonecznych. To jest kwestia marketingowa bo 109% zawsze lepiej wyglada niz 95%
    Oczywiscie przykład nie wiadomo do czego bo w przypadku kolektorów jest syutacja całkiem odwrotna, zawsze to dobrze podac argumenty nie patrząc na ich sensownosc. W interesie producentów lepiej podac sprawnosc urzadzenia wiekszą niz jest w rzeczywistosci niz nizszą. W przypadku kolektorów producenci podają wartosc rzekomo nizszą, dlaczego?, z Twojej logiki to nie wynika.
    Ostatnio edytowane przez asolt ; 28-04-2024 o 23:24

  4. #18044
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.520
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Chyba rozumiem...
    Piszesz o zabawkach potwierdzonych kwitem jakimś.
    Sam proces fizyczny pomijasz.
    Obudź się, proszę!
    Wiesz jaki będzie wynik badania sponsorowanego.
    PO CO się na takie powoływać?

    Adam M.
    Badanie sponsorowane ma pokazac ze cos jest lepsze niz w rzeczywistosci. Przynajmniej ja to tak rozumiem.
    Badania sponsorowane pokazują ze dobre kolektory mają ok 80% sprawnosci, Ty twierdzisz ze ta sprawnosc wynosi ok 95%
    Co to za sponsorowanie ktore pokazuje ze produkt jest gorszy niz w rzeczywistosci, to nie sponsorowanie, a sabotaz, sabotaz który kosztuje. Czy prodocent to taki firmowy masochista ktory chce swojego upadku ? Pogubiłem sie w tej pokretnej logice.
    Co rozumiesz w okresleniu badania sponsorowane? czy chodzi o badania wykonane w laboratorium producenta, czy o badania wykonane w zewnetrznym laboratorium ale przeplacone tak aby wyszły zgodnie z zyczeniem producenta?
    Ostatnio edytowane przez asolt ; 28-04-2024 o 23:35

  5. #18045
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.231

    Domyślnie

    Szarpnąłem się ostatnio na dwa płaskie kolektory meandryczne i liczę na to, ze zagrzeją wodę na grawitacji - zbiornik wyżej.
    Kupiłem je przez pomyłkę bo nie sprawdziłem a myślałem, że są to kolektory harfowe.
    Ma ktoś doświadczenie ?

  6. #18046

    Domyślnie

    Cześć. Przeczytałem prawie cały temat i generalnie wiem jak będzie zbudowany mój bufor.
    Nurtuje mnie tylko jedna kwestia. Na innym forum dostałem podpowiedź żeby w połowie wysokośći bufora wspawać poziomą przegrodę. Przegroda powinnaiec prześwit między ściankami oraz wycięte otwory, jednym słowema nie być pełna. Ma ona zapobiec podmieszaniu zładu wody.
    Pytanie czy to faktycznie tak działa i czy nie zaburzy ruchu wirowego wytworzonego wewnątrz bufora przez kolanka ma króćcach

  7. #18047

    Domyślnie

    @600 ja bym tej blachy nie robił. Uwarstwienie i tak nie będzie wieczne, ale ono jest "odnawialne" poprzez:
    1. wrzucanie wody gorącej od góry (powrót do kotła z dołu)
    2. odbiór do CO gdzieś na górze (powrót na dół)
    3. odbiór do CWU wężownicą od dołu do góry

    To co polecam zawsze to odbiór CO nie na samej górze, tylko poniżej "strefy zarezerwowanej dla CWU". No chyba że planujesz bojler.

  8. #18048
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.218

    Domyślnie

    Cytat Napisał 600 Zobacz post
    Cześć. Przeczytałem prawie cały temat i generalnie wiem jak będzie zbudowany mój bufor.
    Nurtuje mnie tylko jedna kwestia. Na innym forum dostałem podpowiedź żeby w połowie wysokośći bufora wspawać poziomą przegrodę. Przegroda powinnaiec prześwit między ściankami oraz wycięte otwory, jednym słowema nie być pełna. Ma ona zapobiec podmieszaniu zładu wody.
    Pytanie czy to faktycznie tak działa i czy nie zaburzy ruchu wirowego wytworzonego wewnątrz bufora przez kolanka ma króćcach
    Istnieje dość spora grupa budujących, którą wręcz BOLI posiadanie np. latem baniaka 2000 litrów zagrzanego do 90stC.
    Nie wiem czemu ich boli...
    To tak jakby nie chcieli mieć dużej sumy na koncie, bo im te 500zł wystarczy.
    Z tego bierze się trend np. grzania jedynie połowy baniaka.
    No i stąd ta blacha...

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  9. #18049

    Domyślnie

    Mam bufor około 1500L z wężownica cu 18 około 25mb, docelowo miał być grzany kotłem na paliwo stałe ale koncepcja się zmieniła i będzie pompa ciepła gruntowa 8KW odwierty pionowe 2x 90mb. Zastanawiam się czy grzanie bufora do 55st C będzie wystarczające. 100% podłogówki, 2 osoby na codzień, 4 osoby w weekendy, PV 8KW. Jestem w trakcie spinania kotłowni i zastanawiam się na zostawieniu 2 krócców zasilania i powrotu na dołożenie jakiegoś kopciucha lub ewentualnie solarów lub kociołka zrobionego z grzałki. Mieszkam na kompletnym zadupiu wśród lasów.
    Po drugie ruch wirowy w buforze ma odbywać się w kierunku odwrotnym co do wskazówek zegara, tak?

  10. #18050
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.218

    Domyślnie

    Wlej wiadro wody do wanny/zlewu i wyciągnij korek.
    Sprawdzisz w którą stronę powinno się kręcić.

    Zadupie wśród lasu to idealne miejsce dla taniego grzania kopciuchem.
    Czego byś w lesie nie zrobił - zostaje odpad do utylizacji.
    Wystarczy z leśniczym pogadać.

    Bufor podziel na 2 strefy.
    Górną z wężownicą do CWU - 45 do 50stC
    Dolną do podłogówki - 35stC
    Jeżeli grzejesz PC

    Załóż solary cieczowe to PC się zanudzi a drewno do kopciucha wyschnie.
    Tylko zamontuj wtedy zawory termostatyczne mieszające bo solary grzeją wysoko.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  11. #18051

    Domyślnie

    Adam, dzieląc bufor na 2 strefy masz na myśli wykorzystanie zaworów 3 drogowych mieszających np. Afriso? Jeżeli tak , to tak mam zrobione, zasilanie rozdzielaczy OP jest umiejscowione w około 2/3 wysokości bufora, zasilanie bufora z PC na samej górze bufora powyżej wyjścia z wężownicy CWU. Dzięki za porady Adamie

  12. #18052

    Domyślnie

    Cytat Napisał ArturMi Zobacz post
    Po drugie ruch wirowy w buforze ma odbywać się w kierunku odwrotnym co do wskazówek zegara, tak?
    Bez różnicy. Ważne aby ustalony kierunek zgadzał się na kolankach.


    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Wlej wiadro wody do wanny/zlewu i wyciągnij korek.
    Sprawdzisz w którą stronę powinno się kręcić.

  13. #18053
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rjarek

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    olsztyn
    Kod pocztowy
    10-900
    Posty
    225

    Domyślnie

    Mam bufor 2 tys l, bez blach , Nie ma żadnego podmieszania . W nim mam króćce z kolanami do wirowania w lewo , oraz króćce proste . te i te działaja tak samo . Nie ma mieszania ładuje się i i rozładowywuje się warstwowo .

  14. #18054

    Domyślnie

    Sprawa przegrody wyjaśniona.
    W dolnej części bufora montuje grzałkę nas nią zrobię stożek. Bufor średnica 800mm, jaka ma być dolna średnica stożka, 600, 650, 700mm?
    Górna średnica może być 100?
    Jeśli by był z rurą/kominem to na jakiej wysokości ma się kończyć komin?
    200,300mm od góry?
    Dennica będą płaskie, czyli dekle bardziej niż dennice.

Strona 903 z 903

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony