Cytat Napisał goguś Zobacz post
Wiem bo wnerwiony jestem na tych dziadów ,obiecywali że po wyborach będzie cacy a gmerają że jeszcze gorzej i gorzej
Kto jak kto, ale że Ty uwierzyłeś w obietnice Tuska... nieładnie tak

Cytat Napisał goguś Zobacz post
jedyne sensowne rozwiązanie to coś z tego prądu latem zrobić tylko co ?? wodoru się nie da to co ? brykiet hm surowca brak pelet to samo nie ma pomysłów ale to byłoby najlepsze latem klepać jakiś brykiet zimą go palić.
Ale po co masz coś robić?

Tutaj masz przykładowy wykres produkcji:



Mam założone PV o mocy 10kWp, mój dom potrzebuje około 7kWh.

Według licznika w pompie ciepła urządzenie pobrało 2500kWh. Czyli 4500kWh to pozostała energia bytowa zużywana przez nasze gospodarstwo domowe. Wychodzi 375kWh miesięcznie bez CO, CWU i chłodzenia latem.

Od marca do października PV produkuje więcej niż zużywa budynek, do tego jest magazyn energii, który zasila w energie elektryczną dom gdy nie ma produkcji z PV.

Pozostaje do pozyskania 375kWh energii miesięcznie w listopadzie, grudniu, styczniu i lutym, czyli łącznie 1500kWh na cele bytowe. Dodatkowo Powiedzmy, że Pompa pobierze 2000kWh przez te miesiące na CO+CWU z 2500kWh, które pobiera przez cały rok. Razem brakuje więc 3500kWh, które trzeba kupić od sieci elektrycznej.

1233kWh przez te 4 miesiące wedle załączonej grafiki szacunkowo wyprodukuje PV. Ponieważ PV jest przystosowana do produkcji około 10mWh a budynek zużywa 7 to 3mWh zostają sprzedane w cenie powiedzmy 300zł za mWh. Daje to 900zł.

Załóżmy, że 1kWh = 1zł to z brakujących 3500kWh 1233 produkuje PV, 900kWh mamy z tego co sprzedaliśmy do sieci więc brakuje już tylko 1367kWh wartych 1367zł. To jest jakiś problem zapłacić raz na rok 1367zł za prąd? No bez przesady.

Oczywiście jak to wyjdzie dokładnie w praktyce będę wiedział dopiero w przyszłości gdy będzie za mną cały pełny rok. Natomiast oglądając filmy na YT myślę, że +- 1-1,5tyś będę dopłacać do prądu rocznie czyli uśredniając stówka miesięcznie. Jakoś to przeboleje.