dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 4
Pokaż wyniki od 61 do 67 z 67
  1. #61

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    żałuję że zrobiłem ongrid , mogłem robić tylko i wyłącznie tak aby ani wat nie wyszedł a reszta niech się marnuje bo dawać złodziejom...
    Dziwne masz podejście Wolisz 5000kWh zmarnować czy to sprzedać np. za 1500zł?

    Wedle moich teoretycznych obliczeń przez 8 miesięcy PV będzie więcej produkować energii niż zużywa mój dom. Za dnia produkcja z PV w nocy działa magazyn. Przez pozostałe 4 miesiące PV trochę obniży rachunki bo coś tam wyprodukuje. Ponadto ze sprzedaży energii w sezonie obniży się nieco rachunek za okres zimowy. Taki jest tego sens.

  2. #62
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.813

    Domyślnie

    Cytat Napisał Frofo007 Zobacz post
    Dziwne masz podejście Wolisz 5000kWh zmarnować czy to sprzedać np. za 1500zł?

    Wedle moich teoretycznych obliczeń przez 8 miesięcy PV będzie więcej produkować energii niż zużywa mój dom. Za dnia produkcja z PV w nocy działa magazyn. Przez pozostałe 4 miesiące PV trochę obniży rachunki bo coś tam wyprodukuje. Ponadto ze sprzedaży energii w sezonie obniży się nieco rachunek za okres zimowy. Taki jest tego sens.
    Wiem bo wnerwiony jestem na tych dziadów ,obiecywali że po wyborach będzie cacy a gmerają że jeszcze gorzej i gorzej, jedyne sensowne rozwiązanie to coś z tego prądu latem zrobić tylko co ?? wodoru się nie da to co ? brykiet hm surowca brak pelet to samo nie ma pomysłów ale to byłoby najlepsze latem klepać jakiś brykiet zimą go palić.

  3. #63

    Domyślnie

    Nic straconego, większość falownikow ma sterowanie mocą produkcji po mbus, załóż licznik zaraz za licznikiem operatora, i niech steruje mocą produkcji PV tak aby eksportu nie było. Będzie tylko autokonsumpcja. Trochę to bez sensu, ale da się. Jak falownika się nie da sparować, to licznik na wyjściu może sterować grzałkami i grzej atmosferę lub gotuj wode, też nic nie wyeksportujesz będąc online.

  4. #64
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    uasz

    Zarejestrowany
    Jun 2020
    Skąd
    Brzydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-796
    Posty
    81

    Domyślnie

    To takie polskie...
    Nadal nie możecie się pogodzić że lepiej już było ? I to w każdej materii ...

  5. #65

    Domyślnie

    Większość nie ma z tym problemu, raczej nieliczni mają ból że wybrzydzali na starych zasadach i nie montowali, a jak zmienili zasady to założyli i próbują sobie pogorszyć "czas zwrotu inwestycji" zasadą "pies ogrodnika". Ja tylko służę pomysłem

  6. #66
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.813

    Domyślnie

    Cytat Napisał uasz Zobacz post
    To takie polskie...
    Nadal nie możecie się pogodzić że lepiej już było ? I to w każdej materii ...
    Bo ja wiem czy Polskie hm, Holendrzy maja ta całą EU w dupie i dalej siedzą w netmeteringu widocznie się da ale nasi zawsze do najgorszych rozwiązań pierwsi.

  7. #67

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    Wiem bo wnerwiony jestem na tych dziadów ,obiecywali że po wyborach będzie cacy a gmerają że jeszcze gorzej i gorzej
    Kto jak kto, ale że Ty uwierzyłeś w obietnice Tuska... nieładnie tak

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    jedyne sensowne rozwiązanie to coś z tego prądu latem zrobić tylko co ?? wodoru się nie da to co ? brykiet hm surowca brak pelet to samo nie ma pomysłów ale to byłoby najlepsze latem klepać jakiś brykiet zimą go palić.
    Ale po co masz coś robić?

    Tutaj masz przykładowy wykres produkcji:



    Mam założone PV o mocy 10kWp, mój dom potrzebuje około 7kWh.

    Według licznika w pompie ciepła urządzenie pobrało 2500kWh. Czyli 4500kWh to pozostała energia bytowa zużywana przez nasze gospodarstwo domowe. Wychodzi 375kWh miesięcznie bez CO, CWU i chłodzenia latem.

    Od marca do października PV produkuje więcej niż zużywa budynek, do tego jest magazyn energii, który zasila w energie elektryczną dom gdy nie ma produkcji z PV.

    Pozostaje do pozyskania 375kWh energii miesięcznie w listopadzie, grudniu, styczniu i lutym, czyli łącznie 1500kWh na cele bytowe. Dodatkowo Powiedzmy, że Pompa pobierze 2000kWh przez te miesiące na CO+CWU z 2500kWh, które pobiera przez cały rok. Razem brakuje więc 3500kWh, które trzeba kupić od sieci elektrycznej.

    1233kWh przez te 4 miesiące wedle załączonej grafiki szacunkowo wyprodukuje PV. Ponieważ PV jest przystosowana do produkcji około 10mWh a budynek zużywa 7 to 3mWh zostają sprzedane w cenie powiedzmy 300zł za mWh. Daje to 900zł.

    Załóżmy, że 1kWh = 1zł to z brakujących 3500kWh 1233 produkuje PV, 900kWh mamy z tego co sprzedaliśmy do sieci więc brakuje już tylko 1367kWh wartych 1367zł. To jest jakiś problem zapłacić raz na rok 1367zł za prąd? No bez przesady.

    Oczywiście jak to wyjdzie dokładnie w praktyce będę wiedział dopiero w przyszłości gdy będzie za mną cały pełny rok. Natomiast oglądając filmy na YT myślę, że +- 1-1,5tyś będę dopłacać do prądu rocznie czyli uśredniając stówka miesięcznie. Jakoś to przeboleje.

Strona 4 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony