dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Ricc

    Zarejestrowany
    May 2024
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    2

    Domyślnie Wypływająca substancja spomiędzy fug balkonowych

    Chciałem się dopytać ponieważ nigdzie nie mogę znaleźć informacji co to jest i czym może być spowodowana wypływająca gęsta piana spomiędzy fug balkonowych w ciepłe dni na dwóch rzędach. Blok nowy 5 letni, spadek jest, na reklamacji chcą mi fugi na nowe wymienić jako "rozwiązanie". W poprzednim roku na jesień wykwity zamalowali i zrobili "poprawki" blacharki z frontu, zalepili szczeliny maks. 1mm w elewacji balkonu.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    dlaczego nie ma zdjęcia?

  3. #3

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    piany nie widzę, raczej wykwity solne

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.402

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    piany nie widzę, raczej wykwity solne
    Piana jest w dolnej partii zdjęcia, widoczna po powiększeniu. Też zajęło mi to chwilę, by ją wypatrzeć. Autor mógł oznaczyć jakoś to miejsce, o które pyta.

    Ad rem. Wygląda na to, że to efekt parowania wilgoci, która dostaje się pod płytki do warstwy klejowej. Dlatego pojawia się w ciepłe dni.

    Raz, nie wiadomo jak i z czego wykonano stare fugi. Być może przepuszczają za wiele wody opadowej (jeśli balkon nie zadaszony). Wykwity solne uprawdopodobniają to, że wykonawca nie trzymał się technologii, może za szybko wykonał prace i gdy przyszły pierwsze deszcze fuga i/lub klej nie zdążyły w pełni związać i woda wypłukała związki tworząc wykwity solne. Raz powstałe wykwity będą się odnawiać mimo zamalowania.

    Dwa, pytanie czy te obróbki blacharskie od czoła są poprawnie wykonane. One powinny mieć szczeliny pomagające w odprowadzaniu pary wodnej z warstwy klejowej.
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony