dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ADe3K

    Zarejestrowany
    Aug 2023
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    45-573
    Posty
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    To tylko kable - co do nich podłączysz z jednej i drugiej strony to będzie. Mechanicznie do tej puszki pewnie żadne gniazdko nie będzie pasowało, więc przyda się zwykła puszka i trochę goldbanda czy czegoś podobnego.
    A kable, to masz niebieski neutralny, ochronny żółto-zielony i pozostałe to trzy fazy. Tylko odradzam (jakbyś na taki pomysł wpadł) podłączenia dwóch czy trzech przewodów fazowych pod różne zabezpieczenia i zrobienia np. trzech gniazdek każde niby wytrzymujące po 16A - tak nie będzie, bo przeciążony byłby przewód neutralny (przy jednej fazie prąd się sumuje matematycznie - przy trzech fazach, przez przesunięcie międzyfazowe, maksymalny prąd byłby sumą wektorów, czyli w najgorszym przypadku równy byłby obciążeniu najbardziej obciążonej fazy, a nie ich sumie matematycznej).
    Witam,
    Wróciłem do domu, a więc w piwnicy zabezpieczenie 25A
    Moc umowna jednak 5kW w fakturze.
    Skrzynka w mieszkaniu prezentuje się tak jak w załączniku.
    Kolejno od lewej: B16- Oświetlenie cały dom, B20- nie mam pojęcia, wydawało mi się że była to właśnie puszka pod płytę, ale chyba tak nie jest. Z puszki wychodzą 4 kable (Niebieski, Brązowy, Ziel-żółty i Czarny może to od tego czarnego? Chyba że coś źle podłączyli, nie mam pojęcia), B16- To właśnie puszka, B16- Łazienka, B16- Kontakty kuchnia, B16- Kontakty pokój i przedpokój.
    Chyba jednak zostanę przy płycie gazowej, czyli muszę przerobić tą puszkę, wtedy do gniazdka natynkowego podłączyć , brązowe i niebieskie kable a czarny zostawić? Od czego jest ten czarny kabel? Puszka z załącznika była poglądowa myślałem że mam identyczną jednak mam kabel mniej (bez szarego).
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1714936102744873392144175219372.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	78,5 KB
ID:	468849   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	17149361490467873975250643843063.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	84,3 KB
ID:	468850  

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony