dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #4

    Domyślnie

    Jestem teoretykiem, który rozważał montaż PV na wiacie samochodowej.

    Z tego co wiem (ale nie są to informacje sprawdzone):

    1. Zazwyczaj dachy wiat/garaży/budynków gospodarczych mają niski kąt nachylania co powoduje 2 niekorzystne następstwa:
    1.1 Niekorzystny kąt obniża produkcję z zainstalowanej mocy.
    1.2 Moduły fotowoltaiczne przy niskim kącie szybko się brudzą a wiatr oraz deszcz w mniejszym stopniu jest w stanie je skutecznie "odmuchać/opłukać" - co za tym idzie spada sprawność.

    2. Przy dużej odległości pomiędzy PV a domem zaleca się stosować duże przekroje kabli.

    3. Zabezpieczenie przeciwprzepięciowe przy dużej odległości pomiędzy PV a domem należy zainstalować tuż przy samym PV oraz kolejne w domu tuż przy samym inwerterze.

    4. Inwerter moim zdaniem należy wybrać hybrydowy aby teraz lub w przyszłości korzystać z magazynu energii. Istnieje też taka możliwość, że dotacja mój prąd 6 będzie obowiązywać tylko dla tych, którzy mają magazyn, stąd myślę, że warto już postawić na hybrydę. A jeśli hybryda to inwerter powinien być zainstalowany w domu a nie przy instalacji fotowoltaicznych bo magazyn energii lubi "domowe" warunki cieplne.

    Cytat Napisał Robinson74 Zobacz post
    Jak ewentualnie wzmocnić taką obecną konstrukcję blaszaka, żeby uniosła ciężar paneli i mokrego śniegu?
    Nie znam się, natomiast prawdopodobnie ciężar PV jest znikomy w porównaniu do ciężaru śniegu. Warstwa 20cm mokrego śniegu waży około 140kg na m2. Dla porównania panel PV trochę ponad 10kg na m2, z konstrukcją trochę więcej.
    Ostatnio edytowane przez Frofo007 ; 05-05-2024 o 09:41

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony