dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Ocieplenie posadzki w remontowanym domu

    Dzień dobry,

    chciałem Was zapytać co sądzicie o sytuacji.

    Jestem w trakcie remontu generalnego starego domu, stodoły i chlewa, cały nowe instalacje itd.
    Na parterze są dwa poziomy, jeden od razu na gruncie i drugi około 60 cm nad, kiedyś była tam mini piwniczka na małej części, została zasypana i zalana betonem. Na niższej części skułem całą posadzkę, wyrzuciłem kilkanaście cm ziemi, zasypałem piaskiem, wylałem chudziaka, na to folia i 2x5cm EPS100, 7cm wylewki cementowej, wyjdzie nisko bo na gotowo z sufitem jakieś 248cm.

    Problem mam z tym wyższym poziomem, co prawda nie jest typowo na gruncie, ale mogę dać tam maksymalnie folie, 3cm płyty PIR i wylewkę 6-7cm. Bo też wyjdzie mi wtedy około 248cm wysokości, poza tym względem okien mogę tylko tyle dać.

    Na całym domu będzie ogrzewanie podłogowe, nowe okna, dach ocieplony, ściany również.
    Jak sądzicie, zda to egzamin?

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    gondoljerzy

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    wioska pod Łomżą
    Posty
    743

    Domyślnie

    Nawet te 10 cm EPS szału nie robi. Warto by dać tam styropian grafitowy. Ale 3cm izolacji, przy dzisiejszych kosztach ogrzewania, to już strzał w stopę. Nie da się obniżyć poziomu podłoża? Ewentualnie pogodzić się z większym kosztem i ułożyć suchy system podłogówki. Będziesz miał więcej miejsca na ocieplenie.
    Róbmy swoje!

    Dom - był gierkowski klocek, jest wiejska chatka. Wykończeniówka na finiszu.
    PV 4,92kWp, Pompa ciepła Gree Versati III 10kW.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony