Cytat Napisał dizzepl Zobacz post
Dzięki wielkie na prawdę bardzo pomogłeś!

Szczerze to tyle się naczytałem o tych masach, że z tego wszystkiego zapomniałem poczytać o różnicach między 1K a 2K... Uznałem jakoś z automatu, że 2K będzie "mocniejsza" i lepsza bo wszyscy jej używaja, ale rzeczywiście wszystko rozbija się o: cenę, czas schnięcia i "presji czasu" z wykorzystaniem materiału.

Jedynie jeszcze się zastanawiam nad różnicą między 1K i 1KP np. u nexlera - czy te "z wypełnieniem polistyrenowym" cokolwiek daje i czy warto na to zwracać uwagę.

Dziwne bo np. na budujemy.eu wersja 1KP jest nawet tańsza Ale finalnie chyba będę po prostu patrzał już na to co jest i tyle. Dzięki!
To wypełnienie polistyrenowe służy do tego, by utrzymać prawidłową grubość warstwy. Rozmiar tych kuleczek gwarantuje, że nie położysz cieńszej warstwy. Ma to sens szczególnie przy wersji 2K, bo trzeba się uwijać przy jej nakładaniu, więc można pracować trochę szybciej nie skupiając się na utrzymaniu grubości. Ale zachowanie grubości bez tego wypełnienia też nie jest jakoś bardzo trudne, potrzeba tylko trochę praktyki i wyczucia.