dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    aksior

    Zarejestrowany
    May 2023
    Skąd
    Kluczbork
    Kod pocztowy
    46-200
    Posty
    10

    Domyślnie Mur oporowy tarasu jak tanio wykonczyć

    Witam. Nie wiem czy właściwy dział( jeśli nie proszę o przeniesienie)
    Jak odnowić i wykończyć murki jak na zdjęciu? W miarę możliwości tanio i bezproblemowo...( Bo to dla kogoś ) Myślałem nad wyczyszczeniem tego z glonów i wykwitów szlifierka z papierem. Etc . Obicie młotkiem odpryskskajacych kawałków i dać jakiś klej/ zaprawę...

    I tutaj pojawia się pierwsze kwestia jaka zaprawa? Dla wyrównania i naprawienia niewielkich ubytków?( Najlepiej jakby była dostępna w Brico albo mrówka,bo tylko takie u nas sklepy są
    Ile tej zaprawy potrzebowałbym na 3 murki?dwa są na tarasie jak na foto i trzeci z przodu domu o 1/3 krótszy)
    Druga kwestia myślałem czy położyć baranka? Jakiś najtańszy biały+ pigment? Kamień na tarasie jest grafitowy..więc myślałem o szar kolorze murków.
    Czy pod takie coś trzeba dawać jeszcze hydroizolacje w płynie?

    Może mafie jakieś Inne faje pomysły i w miarę tanie rozwiązania żeby to wyglądało lepiej. Iż obecnie?
    Te murki od strony podwórka mają blisko drzewka.. więc nie wiem czy to z nich takie wykwity czy nawiewa z trawy etc...generalnie mało słońca od tej strony i taras po zimie wygląda cały fatalnie
    Ostatnio edytowane przez aksior ; 27-04-2024 o 22:51

  2. #2

  3. #3

  4. #4

  5. #5

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.375

    Domyślnie

    Jak mało słońca i cień to mech i glony są czymś normalnym. Inną kwestią jest także wilgotność która jest w tych murkach ciągle zawarta.
    Odnośnie jakiegokolwiek wykończenia to raczej tanio się tu nie da ze względu właśnie na ową wilgoć którą betonowy lub murowany murek podciąga z gruntu.
    Tu najlepsze z tanich rozwiązań jest pozostawienie tego tak jak obecnie i tylko zdjęcie zielonkawych porostów za pomocą szczotki drucianej,
    Taki murek niestety musi oddychać a wilgoć którą podciągnie musi mieć ujście. Wszelkie tynkowania za pomocą baranka lub np żywicy spowodują zatamowanie ujścia wilgoci która po zimie lub kilku da znać efektem odspojenia tynku od murków.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    samotnik

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    898

    Domyślnie

    A jakie jest skuteczne, choć drogie rozwiązanie?

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.375

    Domyślnie

    Tynk cementowo wapienny.
    To najtańszy sposób z tych droższych który bez hydroizolacji wykończy a następnie będzie tą wilgoć odprowadzał.

    Jeśli zrobimy hydroizolację poprzez iniekcję kapilarną to mozna pomyśleć o tynku żywicznym lub położeniu styropianu zm warstwą zbrojącą a następnie tynk strukturalny.
    Ten ostatni sposób będzie wymagał od murka daszków.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony