dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Problem z pompą w studzience ściekowej

    Mam ciągły problem z awariami pompy w przejściowej studzience ściekowej. Niestety mój dom stoi w miejscu trochę niższym niż najbliższy punkt gdzie mogłem podłączyć się do gminnej kanalizacji i z tego powodu na działce muszę mieć dodatkową studzienkę w której jest pompa przepompowująca te ścieki wyżej.

    Problem jest taki że regularnie pompa zacina się albo nawet zdarzało się całkiem przepala jeśli zapcha się czy to kawałkiem materiału czy nawet kłębkiem włosów albo dużą ilością papieru.
    Testowałem kilka pomp z rozdrabniaczem i bez rozdrabniacza i problem i tak występuje co jakiś czas.
    Pompa włącza się co jakiś czas ma własny pływak który uruchamia ją gdy jest potrzeba ale jeśli w momencie uruchomienia do pompy dostsnie się coś problematycznego to ona po prostu zacina się i nie potrafi ruszyć więc albo zabezpieczenie zadziała i trzeba pompę wyciagnac, oczyścić albo pompa się przepala. Obecnie jest to pompa furiatka z rozdrabniaczem.

    Może ktoś z was ma jakieś doświadczenie jak rozwiązać problem z taką pompą tak żeby to było już całkiem bezobsługowe i w miarę nie awaryjne. Nie wiem czy to kwestia odpowiedniej pompy czy inaczej zbudowanej studzienki?

    Będę wdzięczny za wszelkie porady jak taki problem można rozwiązać.

  2. #2

    Domyślnie

    Na pewno to musisz mieć dobre zabezpieczenie na zasilaniu pompy. Podstawa to dobrej firmy wyłącznik silnikowy, który wybierasz do mocy pompy, a potem ustawiasz jeszcze pokrętło amperów. Pompa może się wówczas wyłączyć, ale nie od razu się spali . Nie jest realne użytkowanie pompy ściekowej z rozdrabniaczem, czy wirnikiem otwartym bez kompletu zabezpieczeń. Jakiej średnicy masz rurę wylotową z przepompowni ?

    Pompa furiatka to przedział cenowy do 1000 zł, a odpowiednie pompy na ścieki zaczynają się od 2000 zł w górę, więc nie dziw się

    Ogólnie to do ścieków dobrze się sprawdzają pompy 3-fazowe, ale skrzynka do sterownia, która jest konieczna do takiej z kompletem zabezpieczeń i pływaków kosztuje tyle samo co pompa lub nawet drożej

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony