dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Szczelina między wieńcem a wiązarami - czym wypełnić?

    Drodzy,

    Szukam rozwiązania w jaki sposób wykończyć szczelinę między wiązarami a wieńcem.
    Konstrukcja dachu jest z wiązarów prefabrykowanych, dach bezokapowy (dach wysunięty o 25cm od muru na izolację), membrana + blachodachówka (bez deskowania). Poddasze będzie nieużytkowe, będzie tylko strych nieogrzewany w części środkowej domu. Całe ocieplenie domu będzie z wełny - wymóg ppoż ze względu na bliskość lasu.

    Szukając rozwiązań spotkałam się z wypełnieniem tej przestrzeni styropianem, płytą OSB, pustakami. Chcę to zrobić jak najszybciej bo ptaszki dostają się do domu.
    1 - Myślałam aby dać siatkę przeciw kunom + styropian pionowo od muru do membrany. Docelowo od zewnątrz i wewnątrz będzie to połączone z izolacją wełny, więc będę miała zachowaną ciągłość izolacji. Czy jeśli ocieplenie domu musi być z wełny to czy przy odbiorze mogą przyczepić się, że taki element styropianu jest wstawiony w tym miejscu?
    2 - Jak najlepiej przymocować siatkę jeśli od góry jest membrana a od dołu wieniec? Czy siatka na 4 wkrętach w wiązarach będzie spełniać swoją funkcję?

    Dziękuję i pozdrawiam
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	szczelina1 (1).jpg
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	93,1 KB
ID:	468760   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	szczelina2 (1).jpg
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	94,4 KB
ID:	468761   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	szczelina3 (1).jpg
Wyświetleń:	25
Rozmiar:	96,0 KB
ID:	468762  

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony