Staliśmy się w końcu posiadaczami działki budowlanej i chciałbym złożyć w Tauronie "wniosek o określenie warunków przyłączenia odbiorcy do sieci (wniosek WP)". Na tym etapie nie mamy jeszcze planu budynku, a więc nikt nie określi mi jego zapotrzebowania na energię - wiem tylko, że będzie to całoroczny budynek 100-120 m2 ogrzewany pompą ciepła niewiadomego typu i niewiadomej mocy, ponieważ w tej lokalizacji nie ma gazu, więc pompa ciepła wydaje się jedynym sensownym wyborem. Dodam od razu, że zapewne będziemy też chcieli od Tauronu "prąd budowlany", z dużym prawdopodobieństwem na przyłączu tymczasowym, chyba że się uwiną z docelowym szybko (tak naprawdę to nie mają prawie nic do robienia, bo nowiutka linia energetyczna jest "na działce" - jeden słup stoi na naszej działce, a przewody w całości przebiegają nad nią).

Naczytałem się trochę internetu (w tym tego forum [; ) i - jak to zwykle bywa - mam mętlik w głowie. Czy powinienem wpisać w tym wniosku:
1. jakąś bardzo wysoką moc typu 30 kW, bo czemu by nie - niech zrobią od razu grubszy kabel, przy finalnej umowie i tak można wybrać mniejszą, więc niech od razu zrobią na tyle gruby kabel, żeby było "na zapas", a "prąd budowlany" jest zupełnie niezależny i może być o zupełnie innej (mniejszej) mocy,
2. typowe 15 kW i "jakoś to będzie", jakby jednak było potrzeba ciut więcej już po zamieszkaniu w przyszłości, to po złożeniu wniosku o zmianę Tauron sprawę załatwia szybko,
3. jak najmniej, tyle żeby starczyło na budowę, bo Tauron będzie się upierał, że "prąd budowlany" musi być dokładnie takiej mocy jak wpisałem we wniosku i ani kilowata mniej (takie coś właśnie gdzieś tu wyczytałem), a przed zamieszkaniem wnioskować o zwiększenie, co odbędzie się szybko i bez czekania miesiącami.

Jestem w tych sprawach zielony, więc z góry dzięki za poradę (;