Cytat Napisał Mareks77 Zobacz post
Starostwo mówi prawdę zgodnie z przytoczonymi w ppkt, 21 przepisami. Po budowie możesz go usunąć lub pozostawić. Problem z pozostawieniem jest taki że ten tzw, budynek musi być mobilni czyli nie związany z gruntem. Związanie z gruntem nie jest jednak definiowane jako fundament ale czasokres jego posadowienia. Urzędnik oczywiście choć może nie będzie chodził i sprawdzał czy stoi i w jakim miejscu ale sąsiad któremu ten kontener może przeszkadzać uprzejmie doniesie. Z tego też bierze się owe przestawianie.

Problemem w całym tym pomyśle jest to że po budowie jeśli oczywiście będzie on pasował do Twojego pomysłu na urządzenie działki oraz do urzędowych planów zagospodarowania terenu dotyczących metrażu biologicznie czynnego lub procentowo zabudowanego będziesz go musiał wreszcie zalegalizować jako dodatkowy budynek, magazyn lub poprostu sprzedać.
Moim zdaniem o ile kontener jest solidnym budynkiem przydatnym podczas budowy to jednak po jej ukończeniu jest to poprostu kłopot.
Dzięki za odpowiedź. Z tego co zrozumiałem, to ten kontener będę musiał przestawiać co 120dni? Planuje budowę swojego domu 57m2 nawet i 10 lat, powoli na spokojnie systemem gospodarczym. Myślę, że na taki długi okres kontener się sprawdzi bardzo dobrze, bo jest bezpieczny np. przed kradzieżą sprzętu, czy wiatrem, ale wiem co masz na myśli, do rozbiórki raczej sporo czasu.