dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 38 z 38
  1. #21
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.282

    Domyślnie

    Cytat Napisał Juan Zobacz post
    Niech sobie grzeją nawet takimi kozami na zdrowie
    W żadnej kozie, czy kominku, nie jesteśmy w stanie spalić drewna w miarę czysto. A to tylko z jednego powodu - wstrzymywanie procesu spalania.
    Regulamin forum

  2. #22

    Domyślnie

    Ja to wiem, ale wielu się upiera, że jak do kozy (nawet tak kuriozalnej jak ta, co ją linkowałem wyżej) dołączono papierek, że nie truje, to tak jest naprawdę.

  3. #23
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.564
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Czytam Was i nasuwa mi się następujący wniosek: Ci co najbardziej "katują" twierdzenie o szkodliwości palenia w kozie czy kominku i zachęcają do kontroli i nakładania kar są mega wkurwieni i rozgoryczeni, że dali sobie wcisnąć oszczędną inaczej PC i nie postawili komina w domu bo teraz nie mogą sobie przyjemnie posiedzieć przy "żywym" ogniu i uzyskać trochę kwh.

    Pozdrawiam Was i przestańcie płakać.

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Nie mam PC, mam komin, mogę sobie posiedzieć przy "żywym" ogniu (te 3-5x w roku, więcej mi się nie chce) i również jestem za kontrolami i karami.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  5. #25
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar k1krzysztof
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Kod pocztowy
    88-200
    Posty
    242

    Domyślnie

    żeby nie było że jestem za kopceniem itp ale;

    A może by dać tak ludziom zarobić godne pieniądze aby starczyło na coś więcej poza chlebem i papierosami .
    Wszak piszacy o czystym i pachnącym powietrzu na pewno zapomnieli już o wakacjach w Egipcie , Włoszech czy Malediwach gdzie samolot napędzali siłą własnych mięśni , zapewne do pracy -extra płatnej- dojeżdżają rowerem lub tramwajem .

    Jak by tak policzyć uczciwie ślad węglowy to mam wrażenie że obywatele którzy palą byle czym [ nie z własnej woli ] są na dużym plusie w stosunku do tych EKO .
    problemem nie są obywatele tylko rządzący
    dom z 2000r OZC 10,3 kW
    PC Daikin 8kW + piec gaz20kW , grzejniki

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Ślad węglowy to jedno i zgodzę się, że im zamożniejsze społeczeństwo, tym jest większy, ale tu jednak bardziej chodzi o to, co oprócz CO2 opuszcza kominy przy spalaniu drewna, szczególnie z "wkładką" z np płyt meblowych
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  7. #27
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.938

    Domyślnie

    Ehh... kolejny mit upada
    Niemcy niedoszacowali emisji metanu ze swoich kopalni węgla - wynika z analizy przeprowadzonej przez międzynarodowy think tank Ember, globalny zespół ekspertów ds. energetyki. Z ich badań wynika, że rzeczywista emisja tego gazu może być tam nawet o 184 razy wyższa od oficjalnie raportowanej.
    "Niemcy uważają swój węgiel brunatny za porównywalny z polskim. Jednak niemiecka ocena zawartości metanu w ich węglu jest od 40 do 100 razy niższa niż pomiary polskiego węgla brunatnego" - informuje think tank. Zdaniem członków zespołu badawczego, "obecne metody stosowane w Niemczech, które wykorzystują pojedynczy współczynnik emisji, są nieodpowiednie i niezgodne ze standardami UE".

    Czytaj więcej na https://biznes.interia.pl/gospodarka...mpaign=firefox

    Dlaczego nie jestem zaskoczony?
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  8. #28
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.938

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Ślad węglowy to jedno i zgodzę się, że im zamożniejsze społeczeństwo, tym jest większy, ale tu jednak bardziej chodzi o to, co oprócz CO2 opuszcza kominy przy spalaniu drewna, szczególnie z "wkładką" z np płyt meblowych
    W okolicznych wioskach największe wzięcie mają...buty, których pozbywają się wszędobylskie lumpexy. Ponoć bardzo energetyczne paliwo do pieców na wszystko.
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  9. #29
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.938

    Domyślnie

    Cytat Napisał k1krzysztof Zobacz post
    żeby nie było że jestem za kopceniem itp ale;

    A może by dać tak ludziom zarobić godne pieniądze aby starczyło na coś więcej poza chlebem i papierosami .
    Nie wiem gdzie mieszkasz, ale u mnie jest parę km do granicy, mnóstwo ludzi pracuje w Niemczech, jeździ brykami po 100k pln i...ma w domach śmieciuchy. Przecież człowieku nie pochwalisz się przed Biedrą pompą ciepła itp!
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  10. #30
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.564
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    Ehh... kolejny mit upada


    Czytaj więcej na https://biznes.interia.pl/gospodarka...mpaign=firefox

    Dlaczego nie jestem zaskoczony?
    Pewnie ten ichniejszy pellet też posiada jakieś anielskie właściwości już nie wspomnę o kaloryczności

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Doprawdy? Zmiana prawa dotyczącą prosumentów w Polsce spowodowała światowy spadek cen fotowoltaiki o połowę?
    Mało mnie obchodzi cena paneli w Bangladeszu - w naszym grajdole łupiono nas dopóki zbyt nie wywinął orła. Teraz za 300 pln można kupić to co dwa lata temu za 1000. I tylko dlatego że nie ma chętnych . Okazało sie .że za 300 pln mozna sprzedac i jeszcze się zarobi. Co do rynku światowego to warto zapytać unijnych ekspertow o planowane ustawy o dopłacaniu dla kupujących panele z ichnich zapchanych magazynów. Już gdzieś mi mignęła w necie wzmianka że chcą toto rozdać nawet dopłacając.
    Dodam że dręczy mnie taka myśl aby sobie płot z tego i bramę zrobić.
    120 mkw Połowa piętrowego bliźniaka z piwnicą, z lat 70 tych ocieplone 10 cm styro, PC monoblok Panas 7kw, kocioł MPM 18 kw, PV 9,8kwp, bufor 2000l, grzejniki.

  12. #32
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chris Zielonka Zobacz post
    Mało mnie obchodzi cena paneli w Bangladeszu - w naszym grajdole łupiono nas dopóki zbyt nie wywinął orła. Teraz za 300 pln można kupić to co dwa lata temu za 1000. I tylko dlatego że nie ma chętnych . Okazało sie .że za 300 pln mozna sprzedac i jeszcze się zarobi. Co do rynku światowego to warto zapytać unijnych ekspertow o planowane ustawy o dopłacaniu dla kupujących panele z ichnich zapchanych magazynów. Już gdzieś mi mignęła w necie wzmianka że chcą toto rozdać nawet dopłacając.
    Dodam że dręczy mnie taka myśl aby sobie płot z tego i bramę zrobić.
    To, że Ciebie coś nie interesuje nie zmienia sytuacji, ze ma to wpływ na ceny w PL
    Ponad 50% przecena modułów PV nei była spowodowana przejściem z net meteringu na netbiiling w Polsce, tylko sytuacją na rynku PV na świecie.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  13. #33

    Domyślnie

    A ta sytuacja się wzięła skąd ? I dlaczego można zejść z ceny o ponad 50 proc ?
    Tak pytam dla forumowiczów .
    120 mkw Połowa piętrowego bliźniaka z piwnicą, z lat 70 tych ocieplone 10 cm styro, PC monoblok Panas 7kw, kocioł MPM 18 kw, PV 9,8kwp, bufor 2000l, grzejniki.

  14. #34
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.135
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    Ehh... kolejny mit upada
    Niemcy niedoszacowali emisji metanu ze swoich kopalni węgla - wynika z analizy przeprowadzonej przez międzynarodowy think tank Ember, globalny zespół ekspertów ds. energetyki. Z ich badań wynika, że rzeczywista emisja tego gazu może być tam nawet o 184 razy wyższa od oficjalnie raportowanej.
    "Niemcy uważają swój węgiel brunatny za porównywalny z polskim. Jednak niemiecka ocena zawartości metanu w ich węglu jest od 40 do 100 razy niższa niż pomiary polskiego węgla brunatnego" - informuje think tank. Zdaniem członków zespołu badawczego, "obecne metody stosowane w Niemczech, które wykorzystują pojedynczy współczynnik emisji, są nieodpowiednie i niezgodne ze standardami UE".

    Czytaj więcej na https://biznes.interia.pl/gospodarka...mpaign=firefox

    Dlaczego nie jestem zaskoczony?
    OKIEM SAMYCH NIEMCÓW: Rynek niemiecki i generalnie europejski jest coraz mniej atrakcyjny – wysokie koszty pracy, zupełnie nierealistyczne oczekiwania dotyczące podwyżek wynagrodzeń (12,5 %), brak wykwalifikowanych kadr, zbyt wysokie podatki i koszty energii, nie mówiąc o starzejącej się infrastrukturze w Niemczech, wymaganiach ekologicznych, które utrudniają a często blokują inwestycje („musimy liczyć jaszczurki” chcąc zbudować nowy biurowiec) czy o rozrośniętych kosztach polityki socjalnej, które pożerają już 50 % budżetu federalnego a nie powinny przekraczać, 30 %.
    ==
    Wg najnowszych danych poziom emisji w RFN spadł w roku 2023 o rekordowe 10%.
    Jest to efekt czego?
    ==
    Rozrost biurokracji jest procesem nie do zatrzymania. Mówi o tym, dawno sformułowane, prawo Parkinsona. Rozrost biurokracji = rozrost przepisów, druków, druczków, rozporządzeń. Ten proces nigdy się nie kończy.
    Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona - Albert Einstein
    Multi multa sciunt, nemo omnia - Wielu wie dużo, nikt wszystkiego.

  15. #35
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.282

    Domyślnie

    Cytat Napisał boguslaw Zobacz post
    OKIEM SAMYCH NIEMCÓW: Rynek niemiecki i generalnie europejski jest coraz mniej atrakcyjny
    Wygląda na to, że chodzi o to, że pieniążki się im skończyły - oczywiście Niemcom ze sponsoringu, a później z wojennych wojaży (I i II wojna światowa), więc coś trzeba wymyślić.
    Regulamin forum

  16. #36
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.135
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    Wygląda na to, że chodzi o to, że pieniążki się im skończyły - oczywiście Niemcom ze sponsoringu, a później z wojennych wojaży (I i II wojna światowa), więc coś trzeba wymyślić.
    Skończyła się także "dywidenda pokojowa", która pozwalała całemu Zachodowi zaoszczędzić gigantyczne środki na zbrojenia (efekt Ramstein), przeputane na rozdęty socjal zamiast na rozwój. Ocenia się wysokość tej dywidendy na kwotę 1,8 biliona €.
    ==
    "Dlaczego Niemcy tak bardzo boją się Trumpa. Zapowiada wprowadzenie 10 % ceł importowych, chce zwiększyć presję na sojuszników aby ci wycofywali się z kooperacji z Chinami, oczekuje większego zaangażowania finansowego w politykę bezpieczeństwa. Z perspektywy Niemiec każdy z tych ruchów będzie bardzo bolesny i to co robi dziś Scholz to gra na czas. Problemem jest to, że czasu jest coraz mniej i niedługo cała konstrukcja, którą umownie określa się mianem europejskiego imperium Niemiec może się zawalić."
    Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona - Albert Einstein
    Multi multa sciunt, nemo omnia - Wielu wie dużo, nikt wszystkiego.

  17. #37
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.808

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chris Zielonka Zobacz post
    Mało mnie obchodzi cena paneli w Bangladeszu - w naszym grajdole łupiono nas dopóki zbyt nie wywinął orła. Teraz za 300 pln można kupić to co dwa lata temu za 1000. I tylko dlatego że nie ma chętnych . Okazało sie .że za 300 pln mozna sprzedac i jeszcze się zarobi. Co do rynku światowego to warto zapytać unijnych ekspertow o planowane ustawy o dopłacaniu dla kupujących panele z ichnich zapchanych magazynów. Już gdzieś mi mignęła w necie wzmianka że chcą toto rozdać nawet dopłacając.
    Dodam że dręczy mnie taka myśl aby sobie płot z tego i bramę zrobić.
    Ale co to da że zakładamy te panele jak płacimy za prąd tyle samo praktycznie , dziś oglądam na mój tauron a tam do zapłaty masz 2800 zł nadmieniam że mam 8kwp a zużyłem przez rok 2900 kwh , wiem to jakies szacunkowe idiotyzmy ale ja dalej nie wiem ile było ile zostało ile mi za to zapłacono , chyba to odłączę od sieci kupię green bost pro 4000 sinus i chyba w ten sposób bo dziadom dawać energię za darmo nie mam zamiaru , nie wiem coś trzeba zmienić.

  18. #38
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chris Zielonka Zobacz post
    A ta sytuacja się wzięła skąd ? I dlaczego można zejść z ceny o ponad 50 proc ?
    Tak pytam dla forumowiczów .
    Poszukaj sobie odpowiedzi, skoro tak Ciebie to interesuje. W każdym razie teza:
    "A wystarczyło zniszczyć rynek PV okradając prosumentów i ceny paneli spadły o 60 procent.
    jest błędna.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony