dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Zabudowa szeregowa - minimalna grubość ścian zewnętrznych - normy prawne

    Witam,

    Mam pytanie odnośnie norm ścian zewnętrznych w zabudowie szeregowej. Jestem zainteresowany zakupem mieszkania na poddaszu. Dom był w przeszłości jednorodzinny (rok budowy lata 80te) który przeszedł generalny remont przed developera a ostatnie pietro (poddasze) zostało dobudowane na nowo. Z informacji które znalazłem online wynika ze budynek powinien mieć osobna konstrukcje i ze tez powinna być zachowana dylatacja do sąsiadującego budynku. Udało mi się wymierzyć ze miedzy ściana wewnętrzną mieszkania a ścianą zewnętrzna do sąsiadującego budynku jest około 24cm
    Ściana składa się:

    12.5mm płyta GK
    • 7cm wełny
    • Mur??? ( do sąsiada zostało około 15cm tak ze w tych wymiarach musi zmieścić sciana murowana + dylatacja do muru sąsiada)

    Ściana jest zrobiona chyba nietypowo ponieważ za płytą GK znajduje się konstrukcja profilowa a w niej 7CM wełny i dopiero ścianą murowana.

    Chciałbym się dowiedzieć jakie są normy co do ścian zewnętrznych w zabudowie szeregowej i czy opisana grubość ścian jest poprawna?

    Pozdrawiam
    Marek

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Pewnie nie masz domu jednorodzinnego w zabudowie szeregowej tylko dom wielolokalowy zbudowany w formie sąsiadujących ze sobą mieszkań. I wełna pełni rolę izolacji dźwięków a nie termiczną.

    Nie ma czegoś takiego jak normy ścian jesli chodzi o grubość konstrukcji. Dom buduje się zgodnie z projektem, gdzie konstruktor wylicza grubości elementów konstrukcyjnych i bierze za to odpowiedzialność. Współczesne normy dotyczą izolacyjności przegród, ale obejmują domy nowo budowane a nie sprzed 40 lat.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 17-04-2024 o 19:32

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony