dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Pomoc w wyborze układu pomieszczeń

    Dobry wieczór,

    Uprzejmie proszę o pomoc w wyborze układu pomieszczeń - co miałoby więcej sensu od strony funkcjonalnej.
    Obydwa pomysły nie wymagają zbyt wielu zmian ścian, a zawierają wszystko, czego nam potrzeba - zastanawiamy się tylko, czy obydwie opcja mają w ogóle sens.
    Meble itp. ustawione jedynie obrazowo.

    Wersja 1:


    Wersja 2:


    Bardzo dziękuję <3

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    casual

    Zarejestrowany
    May 2017
    Kod pocztowy
    10-900
    Posty
    283

    Domyślnie

    Ja bym powiedział, że tu jest za mało przestrzeni na pralnię i spiżarnię. Nie mają sensu te pomieszczenia. Drzwi do spiżarni zabiorą więcej niż w niej zmieścisz.
    Układy ogólnie dziwne. Wyjście z sypialni prosto na salon, kanapa metr od ściany, garderoba wielkości sypialni. To jest rozumiem dla 2+0. Bierzecie pod uwagę 2+1 albo 2+2? Szukałbym kogoś kto za kilka złotych by to z głową rozrysował.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.158
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    nie ma jak dojść wygodnie do kanapy. trzeba się przeciskać przejściem 50 cm.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.158
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał casual Zobacz post
    Ja bym powiedział, że tu jest za mało przestrzeni na pralnię i spiżarnię. Nie mają sensu te pomieszczenia. Drzwi do spiżarni zabiorą więcej niż w niej zmieścisz.
    Układy ogólnie dziwne. Wyjście z sypialni prosto na salon, kanapa metr od ściany, garderoba wielkości sypialni. To jest rozumiem dla 2+0. Bierzecie pod uwagę 2+1 albo 2+2? Szukałbym kogoś kto za kilka złotych by to z głową rozrysował.
    Miał zaprojektowane, ale woli po swojemu. Tyle, że zabrakło wyobraźni przestrzennej, bo plan jest absurdalny funkcjonalnie.

  5. #5

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedzi. Jest to zmodyfikowany plan wyjściowy od developera, na który nie mam wpływu - mieszkanie jest już wybudowane według ich planu pomieszczeń. Rozważaliśmy większe przeróbki, ale wymagałyby przerobienia większości ścian. Przedstawione opcje to małe modyfikacje oryginalnego planu. Jest to opcja 2+0 i nie rozważamy innej. Co do kanapy - tak jak wspomniałem, jest to jedynie poglądowe i nie są to wymiary konkretnej jakiejś konkretnej kanapy, jaką byśmy chcieli.

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    casual

    Zarejestrowany
    May 2017
    Kod pocztowy
    10-900
    Posty
    283

    Domyślnie

    Jak ściany już stoją to zostawiłbym tak jak projektant dewelopera to narysował, amatorskie rysowanie nic tu nie poprawi.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.158
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    i co w tej mikro kuchni ustawisz? kuchenkę turystyczną?

  8. #8

    Domyślnie

    3) Główne zmiany względem oryginalnego planu to wywalenie tej samotnej ścianki na środku i zamurowanie drzwi do środkowego pokoju/garderoby - nowe wejście z pokoju który wybierzecie na sypialnię. Dostawienie kawałka ścianki na granicy kuchni i salonu - ja tam narysowałam wnękę na lodówkę i z drugiej strony miejsce na tv. Dodatkowe wydzielenie przestrzeni i przysłonięcie wejścia do łazienki zapewniają regały ażurowe (bez pleców) np. z roślinami, ewentualnie inny rodzaj przegrody. Możecie sprawdzić w SH3D czy to wizualnie zagra z oryginalnym układem kuchni - ja chciałam choć trochę skrócić korytarz, pozbyłam się też mikro spiżarni a w części przy wejściu do mieszkania zaplanowałam łazienkę z prysznicem (razem z pralnią) bo wydaje mi się że taka jak na Waszym planie nr2 przy gabinecie wyjdzie trochę za ciasna.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.jpg
Wyświetleń:	41
Rozmiar:	75,3 KB
ID:	468763

  9. #9

    Domyślnie

    4) Ścianka na środku przedłużona aż do mniejszej łazienki która została nieco powiększona (wnęka na prysznic przy kominie 80cm), wejście do gabinetu/gościnnego przeniesione do korytarzyka (może być trudno wnosić większe meble).

    Niezależnie od tego jaki układ zastosujecie warto wziąć pod uwagę, że ubrania w garderobie nie powinny być wystawione na działanie światła dziennego więc jeśli nie planujecie zamykanych szaf to trzeba będzie powiesić zaciemniającą zasłonę na oknie albo może w połowie pomieszczenia.
    W pralni (lub blisko) dobrze jest mieć zlew - można coś namoczyć, przeprać ręcznie lub wymyć szufladę na proszek.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	78,9 KB
ID:	468779

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony