dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1
  1. #1

    Domyślnie Jaka papa na dach domku na działce rodos

    Witam.
    Mam na działce rod domek drewniano-murowany z poddaszem (nieużytkowe bo za niskie, ale można z niego zrobić mały składzik) z dachem trzyspadowym takim jak na obrazku Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez tytułu11.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	8,0 KB
ID:	468644 (wymiary: A=5,1m; B=2,35m; C=2,35m; D=1,6m; kąty nachylenia dachu: 45*; 45* i 30*)
    Dach jest z pełnym deskowaniem. Obecnie na dachu leżą 3 warstwy starej zniszczonej papy przybijanej na papiaki z podkładkami (część papiaków wychodzi z dachu) i miejscami dach już przecieka.
    Mam zamiar w najbliższym czasie zerwać całą starą papę i wymienić na nową (będzie mocowana mechanicznie na papiaki bez podkładek i szpachla dekarska na łączenia pap). Do tej pory kilka razy kładłem papy na dachu jednospadowym z niewielkim spadem oraz ogniomurkiem i była ona klejona lepikiem na gorąco, potem lepikiem na zimno, oraz kilka razy papę termozgrzewalną.
    Na dachu leżeć będzie tylko papa, nie zamierzam na nią kłaść dachówki, blachodachówki, gontów bitumicznych itp.
    Przed położeniem nowej papy będę weryfikował stan desek i ewentualnie wymieniał na nowe.
    Chciałbym położyć jedną warstwę papy i znalazłem taką papę NEXLER Superdach 20 (cytat z karty technicznej: Papa asfaltowa Nexer Superdach 20 przeznaczona jest do wykonywania izolacji wodochronnych na dachach stromych, na podłożach drewnianych wykonanych z desek lub płyt OSB jako samodzielna izolacja jednowarstwowa oraz jako warstwa podkładowa pod nieciągłymi pokryciami dachowymi typu dachówka, blachodachówka, gont bitumiczny itp. Papa może być stosowana jako wierzchnia warstwa w pokryciach wielowarstwowych składających się z pap tradycyjnych w tym do wykonywania jednowarstwowej renowacji takich pokryć. Papa do izolacji samodzielnej przeznaczona jest na dachy o minimalnym nachyleniu 20˚(36,4%), a jako izolacja pod nieciągłe pokrycia o minimalnym nachyleniu 14° (25%).) link do produktu: https://izohan.eu/produkt/nexler-superdach-20/ .
    Producent papy zaleca do sklejania zakładów stosować kleje asfaltowe aplikowane na zimno np. IZOHAN ROOFIX, ARBOLEX-AQUA STOP, IZOHAN
    klej do pap i gontów bitumicznych. Po przeczytaniu kart technicznych tych preparatów najbardziej by mi pasował IZOHAN ROOFIX (niestety jest prawie niedostępny).

    W związku z tym mam kilka pytań i prośbę o porady i podpowiedzi:

    1. co sądzicie o tej papie i szpachli dekarskiej? Inne sprawdzone propozycje mile widziane.
    2. papiaki będą bite na łączeniach papy - czy to wystarczy? czy papę kleić też do dachu? Jeśli tak to gdzie? Na całej powierzchni, po brzegach, po środku?
    3. papę na skosach 45* chcę położyć prostopadłe do okapu w jednym kawałku na obu skosach, czyli długość 4,7m plus zakładki na okap i na papę na skosie 30*. Natomiast na skosie 30* chcę położyć równolegle do okapu. Czy tak będzie zgodnie ze sztuka? Czy może na całym dachu położyć papę prostopadle do okapu, tylko jak ją przymocowac w miejscu zmiany kąta nachylenia dachu z 45* na 30* i co z papą wychodzącą poza obrys dachu - będzie trzeba ją rozcinać jak zabezpieczyć to rozcięcie żeby nie zaciekała woda na deski, przylepić kawałek papy po spód?
    4. czy dawać dodatkowy pas papy wzdłuż kalenicy pod papę "właściwą" i jak go zamocować? Papiaki dookoła pasa czy lepiej przylepić?
    5. chcę wystawić po 10 cm papy z boku dachu i na okap, czy jest to wystarczające (po szerokości będą zamontowane rynny, ale o tym później) i jak tam mocować papę (kleić, na papiaki czy na kontrłatę)?
    6. czy 20 cm papy zachodzące na papę na skosie 30* jest wystarczające i czy szpachla dekarska wystarczy do przymocowania papy, czy użyć papiaków i zasmarować je szpachlą, czy może jakiegoś innego specyfiku - jeśli tak to jakiego?
    7. na okapach będzie zamocowana rynna pcv 75mm, czy można papę wpuścić do rynny? deski dachowe nie wystają poza okap.

    Przekopałem forum i niestety nie znalazłem odpowiedzi na moje pytania.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez tytułu11.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	4,6 KB
ID:	468642  

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony