Witam. Mam pompę ciepła z jedną pompą obiegową, która zasila 2 rozdzielacze. Jeden zasila parter z instalacją pół na pół podłogówka i grzejniki a drugi piętro wszystko grzejniki. Chcę teraz na piętrze stopniowo montować podłogówkę po całości czyli nowy rozdzielacz, rurki itd. Chcę dołożyć drugi obieg żeby osobno był sterowany parter i piętro. Problemem jest to że z pompy ciepła na ogrzewanie wychodzą fabrycznie rurki miedziane fi22mm - taka sama średnica do obu rozdzielaczy. Na forum jest w wielu wątkach napisane że powinno być fi28mm do podobnego metrażu co u mnie (docelowo ok 180-200m2). Orientacyjnie rurek będzie ok 900m długości na parterze i 900 na piętrze. Zapytałem o to instalatora który ma montować drugi obieg. On na to że nie ma opcji wstawienia do pompy obiegowej rurki fi28mm bo to jest to tzw moduł fabryczny. Powiedział że od obiegówki do trójnika będzie rurka fi22 a po trójniku trzeba dać do rozdzielaczy rurki fi28 i będzie ok (bo jakieś przepływy, opory itp). Proszę o podpowiedź czy taki układ się sprawdzi.