dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.394
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lasuchel Zobacz post
    2. W jaki sposób skonfigurować aby kabel 8 żyłowy zapewniał napięcie i komunikacje? Czy są jakieś gotowe przejściówki/porty czy muszę bawić się lutownicą?
    Poczytaj o POE. Potrzebujesz odpowiedniego routera albo NVRa zasilającego kamery (często niezgodnie ze standardem POE posyłając ordynarne 12V).

    Cytat Napisał Lasuchel Zobacz post
    3. W routerze mam wolne tylko 1 wejście LAN w jaki sposób podzielić to na 4 kamery
    Do wyboru:
    - dodatkowy switch POE i kamery zgodne ze standardem
    - NVR zasilający kamery
    - dodatkowy zwykły switch i osobne zasilanie (zazwyczaj kamery mają możliwość podpięcia osobno zasilania, osobno skrętki - ale to niewygodne, bo trzeba mieć zasilacz przy każdej kamerze).

    Cytat Napisał Lasuchel Zobacz post
    4. Czy musze nabyć rejestrator z dyskiem czy mogę uzyć laptopa? Jak to podłączyć wraz z kamerami?
    No i tu robi się ciekawie. Gotowy zestaw niby jest plug&play. Ale ma takie możliwości, jakie przewidział producent. I tak długo jest wspierany, jak robi to producent.
    Jak zrobisz na PC to masz do dyspozycji różne oprogramowanie do wyboru. Jak jedno przejdzie do lamusa - możesz zainstalować inne. Są darmowe, są płatne. Mają różne możliwości (w tym AI - rozpoznawanie twarzy, tablic rejestracyjnych i współpracę z automatyką domową i co sobie ktoś wymyślił i zrobił)
    Ja kupiłem gotowca od chińczyków na etapie SSO do monitorowania budowy. Ale właśnie przesiadam się na Proxmox z BlueIris razem z całą masą innych rzeczy. Wymaga to więcej pracy i nauki, ale możliwości znacznie większe.


  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Apacer
    Zarejestrowany
    Mar 2019
    Skąd
    Polkowice
    Kod pocztowy
    59-101
    Posty
    423

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Poczytaj o POE. Potrzebujesz odpowiedniego routera albo NVRa zasilającego kamery (często niezgodnie ze standardem POE posyłając ordynarne 12V).
    Są różne standarty POE, a nawet podział na pasywne/aktywne. W zależności od typu kamery może obsługiwać tryb pasywny więc podanie 12/48V bezpośrednio na linię nie stanowi problemu (przy wykorzystaniu adaptera pasywnego)

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony