dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28
  1. #21
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Gik

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    659

    Domyślnie

    Cytat Napisał Frofo007 Zobacz post
    Co za as Zacytuj gdzie ja napisałem, że ta osoba ma hybrydę Chłopie Ty sobie ciągle coś wymyślasz i mi przypisujesz efekty swoich chorych fantazji.
    Cytat Napisał Frofo007 Zobacz post
    Dla mnie prosta sprawa - nie zacytowałeś tego co mi zarzucałeś (a było to wytworem Twoich chorych fantazji).
    Napisałeś, że stycznika nie montuje się w rozdzielni PV a montuje.
    Napisałeś, że "To co opisujesz NIE JEST funkcją ani celem falowników hybrydowych" a ktoś inny napisał, że hybryda potrafi to ogarnąć w Ty na to "A widzisz, nie znalazłem tej funkcji. W sumie aż tak intensywnie nie szukałem."


    Dziękuję
    Ostatnio edytowane przez Gik ; 01-04-2024 o 17:45
    --------- Domek 85m2 po podłodze. Poddasze użytkowe z antresolą. Łącznie 120m2--------------------
    ---------------- Fundament 30cm XPS | Sciana 30cm 0,32 | Dach 12PIR +20 PUR ---------------------------
    -- CO wodne - piec Kospel 6kW + Klimatyzator 3,5kW + Grzałki Łazianki 2x 0,4kW | Rekuperacja.---
    - PV ON-Grid 9,9kWp - 8,2kW Falownik | Magazyn 3x MPII 5000VA + 14,4kWh (6x2,4kW) ----------
    - PV OFF-Grid 10,05kWp - 6,4kW Ładowarka

  2. #22

    Domyślnie

    Asie temat jest o inwerterach hybrydowych ktoś rzucił nazwą firmy więc założyłem, że mówi o inwerterze hybrydowym bo nie podał modelu. Że też tym asom nie jest głupio pisać takie głupoty i jeszcze oczekiwać odemnie, że ja będę wiedział co kto ma w domu za inwerter

  3. #23
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Gik

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    659

    Domyślnie

    Cytat Napisał Frofo007 Zobacz post
    Asie temat jest o inwerterach hybrydowych ktoś rzucił nazwą firmy więc założyłem, że mówi o inwerterze hybrydowym bo nie podał modelu. Że też tym asom nie jest głupio pisać takie głupoty i jeszcze oczekiwać odemnie, że ja będę wiedział co kto ma w domu za inwerter
    masz zawsze rację, nie?
    Nawet jeśli nie to i tak patrz punkt 1.

    Dlatego oświecasz nas swą mądroscią tu na forum.
    O dziękuje ci szerloku. każdy twój post przepełnia inteligencja, błyskotliwość i elokwencja.

    zadajesz pytania aby potem ludzi wyśmiewać. Prowadzenie merytorycznej dyskusji tobie nie przystoi bo patrz punt 1.

    W każdym bądź razie planuje dotrzymać obietnicy aby nie odpowiadać na twoje pytania.
    ale cóż... zrobiłeś mi humor.
    również Dziękuje.
    --------- Domek 85m2 po podłodze. Poddasze użytkowe z antresolą. Łącznie 120m2--------------------
    ---------------- Fundament 30cm XPS | Sciana 30cm 0,32 | Dach 12PIR +20 PUR ---------------------------
    -- CO wodne - piec Kospel 6kW + Klimatyzator 3,5kW + Grzałki Łazianki 2x 0,4kW | Rekuperacja.---
    - PV ON-Grid 9,9kWp - 8,2kW Falownik | Magazyn 3x MPII 5000VA + 14,4kWh (6x2,4kW) ----------
    - PV OFF-Grid 10,05kWp - 6,4kW Ładowarka

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał Frofo007 Zobacz post
    A jaki masz inwerter? Rozumiem, że gdy napięcie jest zbyt wysokie to sam rozłączy się z siecią ale nadal produkuje energię na potrzeby domu oraz ładowania akumulatora?
    Dokładnie.

    System victron, inwerter SofarSolar 11KTLX-G3 3F
    Program do optymalizacji Victronow i inwerterów Deya: GbbOptimizer.gbbsoft.pl
    Maksymalizowanie zysku przy cenach dynamicznych, odliczanie ładowania EV, prognozowanie konsumpcji przez PC, itd...

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gik Zobacz post
    A widzisz, nie znalazłem tej funkcji. W sumie aż tak intensywnie nie szukałem. Nieco upraszcza sprawę. Podzielił byś się którym adresem to rozłącza? W specyfikacji jakoś mi umknęło.
    VRM - > prawy górny rog - > wybierasz "inverter only".
    Wbrew nazwie także ładuje baterie, gdy jest za dużo energii z PV.
    Program do optymalizacji Victronow i inwerterów Deya: GbbOptimizer.gbbsoft.pl
    Maksymalizowanie zysku przy cenach dynamicznych, odliczanie ładowania EV, prognozowanie konsumpcji przez PC, itd...

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał gb987t Zobacz post
    Dokładnie.

    System victron, inwerter SofarSolar 11KTLX-G3 3F
    Orientujesz się czy podobną opcje ma inwerter hybrydowy Deya?

  7. #27

    Domyślnie

    Deya jes ql. jeśli nie zerkniemy na cenę.... prawie 10k złotych, wolę kolejnego on grida niż to coś.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  8. #28
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Gik

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    659

    Domyślnie

    Cytat Napisał gb987t Zobacz post
    VRM - > prawy górny rog - > wybierasz "inverter only".
    Wbrew nazwie także ładuje baterie, gdy jest za dużo energii z PV.
    Dziękuje Ci bardzo.
    Nie testowałem tej opcji. Dlatego mi umknęło. Fajnie. Uprości wiele.
    Adres modbus już mam
    --------- Domek 85m2 po podłodze. Poddasze użytkowe z antresolą. Łącznie 120m2--------------------
    ---------------- Fundament 30cm XPS | Sciana 30cm 0,32 | Dach 12PIR +20 PUR ---------------------------
    -- CO wodne - piec Kospel 6kW + Klimatyzator 3,5kW + Grzałki Łazianki 2x 0,4kW | Rekuperacja.---
    - PV ON-Grid 9,9kWp - 8,2kW Falownik | Magazyn 3x MPII 5000VA + 14,4kWh (6x2,4kW) ----------
    - PV OFF-Grid 10,05kWp - 6,4kW Ładowarka

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony