dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Temperatura pod kominkiem - kable, rury, styropian

    Miałem kominek w domku letniskowym, ale szczerze mówiąc nigdy tego nie sprawdzałem, bo nawet nie miałem jak. Wydaje mi się, że od spodu nie ma jakiejś bardzo wysokiej temperatury?

    Czemu o to pytam:

    1. Elektryk mi pod kominkiem pociągnął kabel. Jak powiedziałem, że to chyba nie można, to on mi na to, co Ty za teorie snujesz, tu będzie jeszcze 30 cm do poziomu zero, może tam być. Także uznałem, że może rzeczywiście nic to nie szkodzi.

    2. Dolot - czy rura plastikowa może wychodzić z wylewki? Czy musi być ocynk, bo pcv się stopi?

    3. "Pod kominek się nie daje styropianu!! tylko beton" .... ale to chyba przez ciężar, a nie temperaturę. Ja bym chciał dać coś. Wkład będzie 150kg + powiedzmy 300 kg reszta, może 400 kg. Płyty Skamol + tam kratki. Myślę, że będzie około 500kg, może więcej może mniej. W tych płytach Skamol też waga jest podana w widełkach więc trudno to oszacować. Kominek malutki.

    W garażu na 2 samochody architekt mi zaprojektował EPS 100, bez siatki zbrojeniowej. Poradzili mi, żeby dąć ESP 150. Jeden samochód to 2 t drugi 1,4 t. Mam świadomość, że ciężar rozkłada się na 4 punkty z każdego auta, ale w przypadku pierwszego samochodu to jest 500kg na koło, a z kominka też się trochę ciężar rozkłada. To chyba powinno być ok dając jakiś eps parkingowy lub xps. Mogę zrobić styrobeton, ale ten ma chyba mniejszą wytrzymałość na nacisk?? Zostało mi trochę prętów więc mogę jakieś dać do wylewki do tego pewnie Mikso Kreta, tylko nie wiem czy rzeczywiście jest sens?
    Ostatnio edytowane przez Korleon ; 28-03-2024 o 10:18

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony