dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    Domyślnie Dach bez dachówek krawedziowych-ma ktoś ?

    Planuję wykończyć krawędzie dachu dwuspadowego ładną deską pomalowaną pod kolor elewacji/okien drewnianych. zastanawiam się czy w tej sytuacji montaż dachówek krawędziowych ma sens. Ciekaw jestem jak wyglada dach z obróbka blacharską ( blacha w kolorze dachówki ) wykończony z boku samymi deskami. Czy ktoś ma i mógłby podesłac zdjęcie.
    U mnie bedzie dachówka Meyer-Holsen Piano ( podobna do Domino Creatona ). Sugestie mile widziane.

  2. #2

    Domyślnie Re: Dach bez dachówek krawedziowych-ma ktoś ?

    Cytat Napisał Lgrzechu
    Planuję wykończyć krawędzie dachu dwuspadowego ładną deską pomalowaną pod kolor elewacji/okien drewnianych. zastanawiam się czy w tej sytuacji montaż dachówek krawędziowych ma sens. Ciekaw jestem jak wyglada dach z obróbka blacharską ( blacha w kolorze dachówki ) wykończony z boku samymi deskami. Czy ktoś ma i mógłby podesłac zdjęcie.
    U mnie bedzie dachówka Meyer-Holsen Piano ( podobna do Domino Creatona ). Sugestie mile widziane.
    My tak mamy zrobione na garażu. Zdjęcie w galerii

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Żadna dachówka krawędziowa nie zasłoni w całości deski okapowej - zawsze deska będzie wystawać spod takich dachówkę - i można ją wówczas tak wykończyć jak chcesz ... - czyli pomalować w kolorze elewacji .

    Wybacz - ale dla mnie dach kryty dachówką i wykończony w szczytach blachą a nie dachówką krawędziową - wygląda niedokończony i spaprany ... - ale to jest moje zdanie .
    --
    Pozdrawiam

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał pablitoo
    Żadna dachówka krawędziowa nie zasłoni w całości deski okapowej - zawsze deska będzie wystawać spod takich dachówkę - i można ją wówczas tak wykończyć jak chcesz ... - czyli pomalować w kolorze elewacji .

    Wybacz - ale dla mnie dach kryty dachówką i wykończony w szczytach blachą a nie dachówką krawędziową - wygląda niedokończony i spaprany ... - ale to jest moje zdanie .
    Nie o to mi chodziło. Blacha ma stanowić jedynie obróbkę, natomiast szeroka deska ma być nabita potem do boku i zasłaniać całą krawędź łącznie z blachą.

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lgrzechu
    Cytat Napisał pablitoo
    Żadna dachówka krawędziowa nie zasłoni w całości deski okapowej - zawsze deska będzie wystawać spod takich dachówkę - i można ją wówczas tak wykończyć jak chcesz ... - czyli pomalować w kolorze elewacji .

    Wybacz - ale dla mnie dach kryty dachówką i wykończony w szczytach blachą a nie dachówką krawędziową - wygląda niedokończony i spaprany ... - ale to jest moje zdanie .
    Nie o to mi chodziło. Blacha ma stanowić jedynie obróbkę, natomiast szeroka deska ma być nabita potem do boku i zasłaniać całą krawędź łącznie z blachą.
    Kwestia wykończenia - nic ponadto - weź pod uwagę jeszcze tylko to że drewno odkryte w takim miejscu jest max niepraktyczne - może i ładnie wygląda ale nawet dobrze zabezpieczone po kilku latach będzie nadawało się do wymiany ...

    W projekcie mojego domu - LINK - projektanci też tak wymyślili zakończenie dachu - max niepraktyczne i wątpliwe jakościowo rozwiązanie - osobiście zrezygnowałem z tego rozwiązania i zastosowałem dachówki krawędziowe i deska zabezpieczone obróbka blacharską - jak na fotach w stopce ...
    --
    Pozdrawiam

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał pablitoo
    Żadna dachówka krawędziowa nie zasłoni w całości deski okapowej - zawsze deska będzie wystawać spod takich dachówkę - i można ją wówczas tak wykończyć jak chcesz ... - czyli pomalować w kolorze elewacji .

    Wybacz - ale dla mnie dach kryty dachówką i wykończony w szczytach blachą a nie dachówką krawędziową - wygląda niedokończony i spaprany ... - ale to jest moje zdanie .
    popieram, widzialem kilka dachow z blacha zamiast krawedziowych i urok dachowki ginal-wizualny.A blacha to i tak od polaci musi chyba nachodzic na ta ozdobna deche?

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Rozwiązanie jak najbardziej poprawne. Dachówka szczytowa zasłania tylko łaty i kontrłaty więc krokiew też się maluje lub osłania blachą. Do płaskich dachówek z całą pewnością takie rozwiązanie będzie pasować choć nie każdemu musi się podobać. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  8. #8

    Domyślnie

    Dziękuję wszystkim za sugestie... Czy ktoś dysponuje zdjęciami takiego rozwiązania. Ciekaw jestem szczególnie opinii osób którzy sami zastosowali deskę zamiast dachówek krawędziowych.

  9. #9
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kumar

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    5

    Domyślnie

    witam
    a czy nie jest tak że krokiew będzie wystarczająco wystawać i wystarczy zamiast deki - oczywiści za leży od grubości krokwi
    i jeszcze jedno - dachówka szczytowa jest niewątpliwie droga ale blacha też kosztuje, a moim zdaniem ładniejsza.
    pozdrawiam

  10. #10

    Domyślnie

    JA posiadam dachówkę wykończoną blachą. Koszt był znacznie mniejszy niż dachówki krawędziowe, a wizualnie MI odpowiada

    [/img]

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    plusultra

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    225
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Bardzo mi się spodobało rozwiazanie powyżej z dyskretnym opierzeniem z blachy - schowanym pod dachówkę. Może jakieś wskazówki jak to dobrze wykonać? Jaki rodzaj drewna na deskę? Akacja?

  12. #12
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    idea99

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Bukowno
    Kod pocztowy
    32-332
    Posty
    5

    Domyślnie

    Jedź do szwecji i znajdż dach z dachówką krawedziową jeden na tysiąc .wszędzie obróbki blacharskie

  13. #13

    Domyślnie

    Cześć,
    Czy jest ktoś w stanie stwierdzić, jak są wykończone szczyty w domu na załączonym zdjęciu?
    Mam podobny koncept - biały tynk, dachówka karpiówka i brak dachówek szczytowych.
    Czy ma ktoś pojęcie, co tam jest na szczytach? deska czołowa/wiatrownica?

    https://www.weranda.pl/cache/685-685...ro_tinify.webp

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony